19 maja, godz. 14.00-21.00, Zabrze, plac przy Pomniku Braci Górniczej

 

Takiego czegoś jeszcze nie było! Organizatorzy zadbali o to, by każdy znalazł coś dla siebie, dlatego wyznaczono 5 STREF:

W „STREFIE MUZYKI” zagra sześć utalentowanych zespołów, które reprezentują różne style muzyczne: rock, jazz, taneczna muzyka elektroniczna. Wystąpią:

 1. Meinusch Projectposłuchaj!
 2. Paganda – posłuchaj!
 3. The Branchersposłuchaj!
 4. The Night Springsposłuchaj!
 5. The Last Room – posłuchaj!
 6. Karola Michalska Jazz Quartet,
 7. DJ Majlos posłuchaj!

  

Na „I Love Majówka”  zapraszają:

 1. Kawosz
 2. Mrs.Sporty Zabrze 
 3. ReShape Fitness 

W „STREFIE SMAKU” będzie można dobrze zjeść i napić się, o co zadbają wyselekcjonowane food truck’i: Makaroneira, Kawał Byka, Kieł Be Easy, Sero Babki, Muszę Jeść, American Grilled Cheese, Słodki Samochodzik oraz Coffee Van. Nie zabraknie lodów i waty cukrowej dla najmłodszych, a dorośli będą mogli delektować się napojami rzemieślniczymi i komercyjnymi.

W „STREFIE ZDROWIA” czekać będą doskonali trenerzy fitness, którzy poprowadzą aerobik dla seniorów oraz zajęcia z zumby dla wszystkich chętnych. Zupełnie za darmo będzie można przebadać poziom cukru, ciśnienie tętnicze, objętość płuc, zawartość substancji szkodliwych w wydychanym powietrzu, a także skonsultować się z kardiologiem, o co zadba Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca i nasi partnerzy.

W „STREFIE GIER I ZABAW” przygotowaliśmy dziesiątki atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dmuchane place zabaw, kule wodne, malowanie twarzy, smart-budka, liczne konkursy dla całych rodzin oraz indywidualne, powinny zainteresować każdego, kto chce zdobyć cenne nagrody. A dzięki fundatorom – mamy ich wiele!

          

Na „I Love Majówka”  zapraszają:

 1. ortodontazabrze.pl 
 2. Matematyka MathRiders Zabrze

W „STREFIE POKAZÓW” wszyscy będą mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, czy też czytania i pisania alfabetem Braille’a. Najmłodsi będą mogli zobaczyć policyjny radiowóz od środka oraz jak na co dzień pracują śląscy strażacy. Pokaz obsługi drona, występy najzdolniejszych uczniów szkół, pokazy makijażu i fryzur – to tylko namiastka tego, co na Państwa będzie czekać podczas „I Love Majówka”. Dokładny program za tydzień!

Więcej szczegółów znajdą Państwo w wydarzeniu na Facebook’u – „I Love Majówka”.

Organizatorem wydarzenia jest społeczna Rada Dzielnicy Centrum Południe w Zabrzu, skupiająca ludzi, których pasją jest podejmowanie wyzwań dla dobra lokalnej społeczności. I to zupełnie bezinteresownie.

UWAGA!!!! Pytanie konkursowe: Jaki wynik padł w tym sezonie w meczu Górnik Zabrze – Legia Warszawa? Odpowiedź podaj wraz z wynikiem jutrzejszego meczu (Zagłębie – Górnik) w komentarzu pod postem na Facebooku!

PATRONI  &  PARTNERZY  &  FUNDATORZY NAGRÓD!