Prezentujemy pierwszego faworyta w plebiscycie na trenera roku 2017 w Zabrzu.

Agnieszka Pluskota jest trenerką Kobiecego Klubu Sportowego Zabrze. Swoją przygodę z piłką rozpoczynała w Pumie Zabrze, następnie grywała w Piastunkach Gliwice i Czarnych Sosnowiec, zdobywając mistrzowskie tytuły. W reprezentacji Polski rozegrała 35 spotkań. Od 2002 roku jest prezesem i trenerem II ligowego KKS Zabrze.

Od lat związana jest z kobieca piłką nożną i w znacznej mierze przyczynia się do rozwoju tej dyscypliny wśród dziewcząt. W kwietniu oficjalnie zakończyła karierę w charakterze zawodniczki by w pełni poświęcić się roli trenera. W obecnym sezonie KKS Zabrze zajmuje 3 miejsce w tabeli po rundzie jesiennej z aspiracjami do awansu na zaplecze Ekstraligi kobiet. W Kobiecym Klubie Sportowym prowadzi zajęcia z trzema grupami wiekowymi: młodziczkami, juniorkami i seniorkami. Z jej inicjatywy powstała klasa sportowa o profilu piłka nożna dziewcząt w Gimnazjum nr 2 w Zabrzu.

biurorachunkowezabrze.pl

Prócz roli trenera jest również przewodniczącą Wydziału Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Dwukrotnie uczestniczyła w charakterze trenera podczas Letniej Akademii Młodych Orlic organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Niewątpliwie jest ikoną kobiecej piłki nożnej w Zabrzu.

Agnieszka Pluskota (KKS Zabrze) – TYP.TR.13

Można zagłosować tutaj, albo poprzez SMS – należy w treści wpisać powyższy kod na numer 73 480 (koszt wysłania SMS-a to 3,69 zł).