Autor: Piotr Antczak

 

Kilka dni temu, powołując się na portal silesion.pl, pisaliśmy, że wojewoda śląski wydał zarządzenie zastępcze ws. pomnika Wincentego Pstrowskiego. Jak się jednak okazało, o zarządzeniu takim nic nie wiedzą urzędnicy w Wydziale Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miejskiego w Zabrzu, a i my przeglądając Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego, nie znaleźliśmy takowego.

– Nie mam żadnej wiedzy, jakoby jakiekolwiek zarządzenie w sprawie naszego pomnika w Zabrzu zostało wydane. Z tego, co wiemy, są plany od strony wojewody, żeby coś z pomnikiem Pstrowskiego zrobić. Miasto również rozpatruje kilka scenariuszy i prawdopodobnie będziemy starali się ocalić ten pomnik, by stał w tym samym miejscu, w którym stoi teraz — powiedział nam w rozmowie telefonicznej Tomasz Gasidło, zastępca naczelnika wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Cafe Bistro Kamienica     Kliknij i odwiedź nas na Facebooku!

Dementujemy zatem podaną niedawno informację, jakoby wojewoda śląski wydał jakieś zarządzenia ws. pomnika Wincentego Pstrowskiego w naszym mieście. Za wprowadzenie czytelników w błąd bardzo przepraszamy.