Foto: pixabay.com

Autor: Piotr Antczak

 

Majówkę mieszkańcy Zabrza będą mogli rozpocząć na rowerze z wypożyczalni. Już pierwszego maja będzie można wypożyczyć pierwsze rowery.

Na powstającą w Zabrzu wypożyczalnię rowerów będą składały się 4 stacje. Jedna będzie zlokalizowana w pobliżu dworca autobusowego, 3 pozostałe przy: ulicy Karola Miarki, kopalni Guido i Łaźni Łańcuszkowej. Na początek do dyspozycji mieszkańców miasto przewidziało 32 rowery.

Fitness Klub ArkadiaFit    –    Zabrze, ul. Staromiejska 72

ArkadiaFit – Active Walk

Fitnessowym krokiem w Nowy Rok!Spróbuj czegoś NOWEGO -> jedyne w Zabrzu zajęcia grupowe na bieżniach Active Walk.Przyjdź i wypróbuj na sobie!

Opublikowany przez Fitness Klub ArkadiaFit 27 grudnia 2017

Fitness Klub ArkadiaFit Kliknij i odwiedź nas na Facebooku!

Jest to na pewno dobra wiadomość dla miłośników rowerów, jednak do pełni szczęścia brakuje tras rowerowych z prawdziwego zdarzenia. Jest ich w Zabrzu wciąż jak na lekarstwo; można właściwie powiedzieć, że to fragmenty tras.

Nadzieją na zmianę sytuacji jest przewidziana do realizacji obywatelska inicjatywa: „Zabrzańskie Trasy Rowerowe. Łączymy Północ z Południem. Etap I”. Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa pierwszego długiego odcinka łączącego południe z północą Zabrza. Będzie on przebiegał od Mikulczyc, poprzez oś. Kopernika, Centrum Północ, Centrum Południe, do Guido. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jest to projekt, w którym udział brało wielu zabrzańskich społeczników.

 

Źródła: Nowiny Zabrzańskie, um.zabrze.pl