Mieszkańcy Zabrza wielokrotnie podkreślają, że nie ma miejsc w ich mieście, gdzie można zabrać znajomych, zjeść coś dobrego, czy zwyczajnie posiedzieć w przyjemnym miejscu. Jest ciągle grupa osób, która nie wie, że w ich mieście znaleźli miejsce rodowici Włosi, Gianluca z Sardynii oraz Gabriele z Sycylii.

Pizzeria Ristorante Da Luca Zabrze, na placu Warszawskim 5, to miejsce oryginalne nie tylko na mapie Zabrza, to miejsce jedyne i prawdziwe. Dwóch Włochów, każdy z innej części Włoch, każdy kochający swoją małą ojczyznę, każdy znający smaki popularne w swoim rejonie i ciekawostki z nim związane. To wyróżnia właśnie Da Luca. Język włoski, muzykę i śmiech słychać u nas co dzień. Oprócz Włochów, którzy robią pizzę w Da Luca, odwiedzają nas regularnie polsko-włoskie rodziny. Ten mały włoski zakątek to prawdziwa „Mała Italia”, Znajdziecie tutaj nie tylko pizzę z pieca opalanego drewnem przygotowaną według tradycyjnej receptury, ale także wino lane z beczki, w tym musujące prosecco i włoskie piwa Birra Dolomiti (czerwony lager) lub Birra Moretti (piwo jasne). Jeśli chcielibyście spróbować kawy, to w Da Luce znajdziecie tylko włoską – z Bolonii.

To, co jest ważne, to że składniki na pizzy sprowadzamy od najlepszych włoskich producentów. Są też zdrowe, ponieważ nie zawierają zbędnej chemii i zawsze świeże.

Dla Włochów wspólne spożywanie posiłków jest bardzo ważne – z rodziną, w gronie znajomych. W naszej pizzerii znajdziecie autentyczność Włoch, ponieważ nasze pizze tworzą Włosi. Codziennie wkładają serce w przygotowanie każdej pizzy, i to, co najważniejsze – kochają swoją pracę.

Przyjdźcie sami i przekonajcie się, jak smakują Włochy!

I uwaga!!! Alina Kędziorska ogłasza konkurs!

Jeśli chcecie zasmakować prawdziwej włoskiej pizzy, npiszcie w komentarzu (na Facebooku) z kim chcielibyście ją zjeść. Pizzeria Ristorante Da Luca skontaktuje się z jednym, a właściwie dwoma szczęśliwcami 🙂 Powodzenia!