Foto: Piotr Antczak

Tekst: Kamil Dimitruk

W sobotnim meczu Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze faworyt jest tylko jeden – Lech. Górnik w ostatnim czasie doznał dwóch bolesnych porażek. Najpierw w Pucharze Polski, następnie w lidze. 4 miejsce w ekstraklasie być może będzie premiowane prawem do gry w eliminacjach do pucharów europejskich (Legia musi być w 3 i wygrać PP). Piąty obecnie Górnik traci do niego 3 punkty. Do rozegrania pozostało 5 spotkań. Terminarz Zabrzan jest trudny. Wyjazdy do Poznania, Warszawy, Lubina. Tylko 2 mecze u siebie, w tym jeden w środę. Dla wielu kibiców ten termin może okazać się niesprzyjający do przyjścia na stadion. Sztab szkoleniowy Górnika zmaga się także z licznymi kontuzjami. Spośród wielu kontuzjowanych graczy jedynie najskuteczniejszy w tym sezonie – Igor Angulo ma szansę na występ przeciwko Lechowi. Jest to bardzo dobra informacja, ponieważ spotkanie z Wisłą Płock pokazało, że granie bez napastnika, z czwórką obrońców i  szóstką pomocników nie sprzyja zdobywaniu bramek.

Nie można jednak zapominać, że w Lotto Ekstraklasie każdy może wygrać z każdym i wszystko może się zdarzyć. Nie raz, również w obecnym sezonie, faworyt musiał uznać wyższość niżej notowanego przeciwnika. O co będzie grał Górnik? Mecz z Lechem może wiele wyjaśnić. Przegrywając w Poznaniu strata do 4 miejsca może wzrosnąć do 6 punktów (7 pkt by się na nim znaleźć) a do zdobycia pozostanie jedynie 12 pkt (4 spotkania). Warto przypomnieć, że są tacy zawodnicy w Zabrzu, którym z końcem sezonu wygasają kontrakty. Z pewnością zależy im na pokazaniu się potencjalnym nabywcom z jak najlepszej strony.

Na tym etapie wszelkie kurtuazyjne wypowiedzi oraz tonowanie nastrojów są nie na miejscu. Górnik Zabrze został w obecnym sezonie mistrzem jesieni, przebojem wdarł się do grupy mistrzowskiej, po bardzo wyrównanej walce odpadł z Pucharu Polski na etapie półfinału z aktualnym mistrzem kraju. W tym momencie jak najbardziej na miejscu jest walka o prawo do gry w eliminacjach do Ligi Europy, a brakuje ku temu naprawdę niewiele. Należy pamiętać, że kolejny sezon będzie dla Zabrzan trudniejszy od obecnego, ponieważ wielu zawodników Górnika zmieni swój status z anonimowych na dobrze znanych rywalom. Trzeba się liczyć, także z zainteresowaniem innych klubów niektórymi graczami pod kątem ich wykupu. W związku z tym taka szansa na pokazanie się w Europie z jak najlepszej strony może się szybko nie powtórzyć.

 

REKLAMA

https://www.facebook.com/GRYFNOWELA/?ref=br_rs JEŚLI CHCESZ ODWIEDZIĆ NASZĄ STRONĘ NA FB KLIKNIJ TUTAJ

FRYZJER DAMSKO-MĘSKI

Zabrze ul.3-go Maja 49

tel.511 284 250