Duża Akcja protestacyjna przeciwko podwyżkom cen paliwa. Poniedziałek 26 listopada nie tankujemy na żadnej stacji benzynowej, kto musi tankować, niech to zrobi w niedzielę 25 listopada. Wyślij dalej tę Akcje Protestacyjną do wszystkich swoich kontaktów, zaprotestujmy przeciwko dalszym podwyżkom – można przeczytać w prywatnej wiadomości na Facebooku!

BIURO RACHUNKOWE ZABRZE – kliknij i sprawdź ofertę biura rachunkowego!

 

Polscy kierowcy chyba nie zamierzają dłużej przyglądać się rosnącym cenom paliwa i co prawda nie wychodzą jeszcze na ulicę jak we Francji, ale Stargardzki Klub Motoryzacyjny postanowił przygotować strajk paliwowy w innej formie. Za pośrednictwem mediów społecznościowych zachęca się kierowców, by nie tankowali swych aut w poniedziałek 26 listopada.

Ceny paliwa w Polsce poszły w ostatnim czasie bardzo do góry. W październiku cena litra oleju napędowego wzrosła średnio o 24 grosze. Różnica w cenie diesla i benzyny staje się coraz mniejsza – obecnie ma najniższą wartość od 2012 roku. Gaz, który jeszcze rok temu kosztował poniżej 2 zł, dziś kosztuje ponad 2.50 zł — od początku sierpnia do dzisiaj cena litra gazu wzrosła o około 30 groszy.

 

Źródło: Facebook
fot. Pixabay