Od poniedziałku 1 kwietnia zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu drogowego, związana z I fazą „Przebudowy infrastruktury tramwajowej w Zabrzu, wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i ul. Religi od ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Stalmacha wraz z odgałęzieniami”.


I Love Majówka 2019 – Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o wydarzeniu!

 

Z ruchu zostaną wyłączone chodniki po zachodniej stronie oraz przejście dla pieszych w rejonie zatok autobusowych na całej szerokości. Tymczasowe przejście dla pieszych na czas robót zostanie wprowadzone przy skrzyżowaniu z ul. Niedziałkowskiego. Ruch na przejściach dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Religi i Karola Miarki będzie odbywał się normalnie. Zmianie ulegnie lokalizacja przystanku „ZABRZE Plac Teatralny” w kierunku centrum. Tymczasowy przystanek autobusowy zostanie wyznaczony na Placu Teatralnym w rejonie Miejskiej Biblioteki Publicznej Wypożyczalni Centralnej za skrzyżowaniem z ulicą Niedziałkowskiego, jadąc w kierunku Zabrze-Goethego.

Ruch tramwajowy linii nr 3 na odcinku od Placu Teatralnego w Zabrzu do Mikulczyc zostanie wstrzymany na czas remontu. Zarząd Transportu Metropolitalnego na trasie Zabrze Goethego – Mikulczyce Pętla, uruchomi autobusową komunikację zastępczą, oznaczoną jako T-3. Więcej informacji na stronie: ZTM.

Planowany termin przywrócenia stałej organizacji ruchu to 30.06.2019 roku.

 

Źródło: Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu
fot. Pixabay