Przedstawiamy kolejnego kandydata w prestiżowym plebiscycie Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej „Sportowiec Roku 2017”.

Szymon Wesołowski ma 27 lat, jest zabrzaninem z korzeniami małopolskimi. Od roku 2013 działa w sporcie z niemałymi sukcesami specjalizując się w niszowych odmianach piłki nożnej — jest trenerem futsalowego Piasta Gliwice (Ekstraklasa Futsalu), beach socerowego UKS Milenium Gliwice (I liga Beach Soccera) oraz selekcjonerem TS 10ka.pl Zabrze. „Yno Futsal” to hasło, w myśl którego pracuje z dziećmi i młodzieżą w kilku gliwickich klubach, gdzie zaraża swoją pasją.

Dlaczego akurat takie odmiany, a nie tradycyjna piłka kopana na trawie?

Poprzez dynamikę, efektowność akcji, czy ilość zdobywanych goli są bardziej widowiskowe dla oka. Praca trenera tutaj różni się od pracy trenera piłki trawiastej, między innymi wysokością płac za identycznie wykonaną pracę, natomiast, co dla mnie ważniejsze, wynagrodzeniem za ciężką pracę jest przede wszystkim wdzięczność trenowanych grup i osobiste spełnienie ambicji. W tych moich „małych” piłkach nie ma kolesiostwa i nikt się nie rozpycha rękami i nogami, żeby dostać grubą kasę.


Maxima – Sport   Kliknij i sprawdź!

Szymon Wesołowski jest pionierem futsalu w Zabrzu za sprawą stworzonej przez siebie drużyny piłkarskiej TS 10ka.pl Zabrze, która prężnie działa od 2013 roku. – Polski futsal, który rozwija się w dobrym tempie, nie ma w swojej historii drużyny z Zabrza. Mieszkałem tutaj wiele lat i jako pasjonat futsalu postanowiłem zasiać w Zabrzu futsalowe ziarenko, które mam nadzieję, w końcu zakiełkuje — mówi Wesołowski.

Rok 2017 był udany dla trenera Wesołowskiego?

– Poprzedni był zdecydowanie lepszy. Ten poprzez problemy w życiu prywatnym zahamował trochę możliwości rozwoju, ale na straty bym go nie spisywał. Wierzę, że przyszły rok będzie bardziej obfity w sukcesy sportowe i nie tylko.

Rok 2017 trenera Szymona Wesołowskiego w pigułce:

– Awans do Finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w Futsalu – Futsal Piast Gliwice
– V miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-18 w Futsalu – Futsal Piast Gliwice
– Mistrzostwo polskiej I Ligi Beach Soccera – UKS Milenium Gliwice
– Wicemistrzostwo Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Beach Soccerze – UKS Milenium Gliwice
– Awans do półfinałów Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej 6-osobowej – TS 10ka.pl Zabrze
– Awans do Finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 w Futsalu – Futsal Piast Gliwice
– Awans z GKS Walka Zabrze do B-klasy – prezes GKS Walka Zabrze
– Wielokrotny triumfator w turniejach półprofesjonalnych i amatorskich – TS 10ka.pl Zabrze / UKS Milenium Gliwice / Futsal Piast Gliwice

Szymon Wesołowski (10ka.pl) – SMS o treści: TYP.TR.12 na nr: 73 480