Foto: facebook.com/SzybMaciejRestauracja/

Przed nami kolejna odsłona wydarzenia Szyb Maciej Extremalnie! To już trzeci raz, kiedy poprzez sporty extremalne chcemy zwracać uwagę na walkę z uprzedzeniami. W tym roku nasz program skupia się głównie na pomocy drugiemu człowiekowi, stąd pojawią się instytucje, które z tym tematem stykają się na co dzień. Głównym partnerem tegorocznej edycji jest Zespół Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu.

Tradycyjnie już, w tym dniu, pojawi się extremalny zjazd na tyrolce i skoki z wieży szybowej z poziomu 25m nad ziemią. Na dziedzińcu Szybu Maciej zobaczymy pokazy motocyklowe, ratownictwo drogowe, pokazy sprzętu nurkowego, extremalną zumbę, będzie można także spróbować własnych sił w konkurencjach sprawnościowych, takich jak strzelanie z łuku w grze typu Archery Tag oraz pierwszy raz w tym roku będzie można wziąć udział w extremalnych zawodach – Biegu Twardziela oraz drużynowym przeciąganiu liny przez koło szybowe! Zwieńczeniem dnia pełnego extremalnych przeżyć będzie koncert zabrzańskiego zespołu The Branchers!

Dla spragnionych doznań kulinarnych, przygotowaliśmy specjalne, extremalne menu dla twardzieli, gdzie królować będą specjały Szefa Kuchni, takie jak „Żymła Hajera” czy „Hindenburger”. Przygotowaliśmy także coś „na zdrowo” – nasz healthbar zaproponuje m.in. zdrowe sałatki, koktajle i desery.

Sobota 2 września godz. 12:00 – 20:00

źródło: facebook.com/SzybMaciejRestauracja/