Foto: Szkoła Podstawowa nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 42 w Zabrzu i członkowie klubu UKS „Trójka” Zabrze w składzie: Hanna Kucharska, Maja Kokoschka, Daria Przybyła, Szymon Chojnacki, Kacper Pośpiech, zajmując drugie miejsce w rywalizacji śląskich szkół podstawowych, awansowali do wielkiego finału Akcji „Dzieciaki Do Rakiet”. Rozgrywki toczyły się na kortach tenisowych klubu „Górnik Bytom” w trzech etapach.

Zbliża się najlepszy festyn w Zabrzu:     „I Love Majówka”     Kliknij i dowiedz się szczegółów! 

 

Pierwszym etapem była rywalizacja w 3 konkurencjach sprawnościowych: bieg na 20 metrów, rzut piłeczką tenisową na odległość i bieg gwiaździsty polegający na zbieraniu pięciu piłeczek w jak najszybszym czasie. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze i zajęli 2 miejsce.

Następny etap to rywalizacja między drużynami w grach paratenisowyvh i tenisowych polegających na przerzucaniu piłki przez siatkę oraz na grze w tenisa z odbiciami kontrolowanymi i właściwymi. Tu również spisaliśmy się na medal, zajmując odpowiednio trzecie i drugie miejsce.

W końcowym rozrachunku podopieczni Błażeja Bieniaszewskiego, Piotra Górniaka i Mariusza Łochunko zajęli drugie miejsce, wyprzedzając szkoły z Rudy Śląskiej, Chudowa i Sosnowca, ustępując jedynie rówieśnikom z Radzionkowa. Dało to awans do Wielkiego Finału, który odbędzie się w dniach 16 – 17 maja w Warszawie, a będzie w nim rywalizowało 10 najlepszych szkół podstawowych w Polsce. Sukces jest tym większy, że turniej ten jest uznawany za nieoficjalne Mistrzostwa Polski!!!

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika

Szczegóły tutaj!