Przed nami 11. edycja Międzynarodowych Targów Turystyki, które odbędą się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu 12-13 kwietnia. Udział w targach potwierdzili już przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Czech, Słowacji i Grecji. Jak co roku na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, warsztatów, pokazów i degustacji. Wstęp bezpłatny.


I love Majówka 2019 – Kliknij i dowiedz się więcej o wydarzeniu!

 

W tym roku partnerem Targów będzie Grecja, która zaprezentuje swoją ofertę turystyczną i kulturalną. Będzie można spróbować greckich specjałów, zobaczyć występy artystyczne przybliżające grecką kulturę. Usłyszymy m.in. Zoe Tiganouria – grecką piosenkarkę i kompozytorkę. Pokazy kulinarne ze sceny poprowadzi Teo Vafidis – honorowy członek Chef’s Club of Greece, reprezentant Poland Branch Office Chef’s Club of Greece.

Wiadomo już, że wśród tegorocznych wystawców znajdzie się ponad 70 stoisk przygotowanych m.in. przez: Szyb Maciej w Zabrzu, Galerię Figur Stalowych w Gliwicach, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Kolejkowo, Park Techniki Wojskowej w Zabrzu, Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach, Łódzką Organizację Turystyczną, Lubowniańskie Muzeum – Zamek w Starej Lubowni, Orawską Kolejkę Leśną oraz Zamek Orawski.

Ciekawą propozycją będzie z pewnością konkurs, który zorganizowany zostanie w trakcie Targów. Wygrać będzie można m.in.: wycieczkę do Grecji ufundowaną przez kraj partnerski, piłkę z autografami piłkarzy Górnika Zabrze, dwudniowy pobyt w hotelu Diament ze śniadaniem i kolacją, zaproszenia do Multikina, zaproszenia do klubu Fitness Reshape, zaproszenia do Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji, zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza, zaproszenia do Filharmonii Zabrzańskiej, Teatru Nowego, Śląskiego Ogrodu Botanicznego czy Kolejkowa. Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie Państwo na facebooku (Międzynarodowe Targi Turystyki w Zabrzu).

W tym roku Międzynarodowa Konferencja Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego odbędzie się w Zabrzu 11 i 12 kwietnia, a jej tematem będą działania edukacyjne w turystyce dziedzictwa przemysłowego. Wśród prelegentów zagranicznych znajdą się m.in. przedstawiciele instytucji z Belgii, Czech, Francji, Gruzji, Chorwacji, Grecji, Słowacji i Niemiec. Krajowi prelegenci reprezentować będą m.in.: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Łódzka Lokalna Organizacja Turystyczna, Fundacja Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum w Starachowicach oraz Muzeum Śląskie.

Aktualne informacje zarówno na temat targów, jak i konferencji, znajdziecie Państwo na stronach: www.targi-zabrze.pl oraz www.konferencja-zabrze.pl

 

Źródło: UM Zabrze
fot. UM Zabrze