W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej rozstrzygnięto ostatni zaplanowany na ten rok przetarg. Ofertę na działkę przy ul. Piekarniczej o powierzchni 0,7124 ha wycenioną na 750 000 zł złożyła firma Ulus Metal. Firma kupiła już jedną nieruchomość przy ul. Piekarniczej w tym roku i obecnie trwa budowa zakładu, który ruszy już za kilka miesięcy.


Kwiaciarnia Pasja – kliknij i odwiedź nas na Facebooku!

 

Na nowej działce zlokalizowany będzie zakład zajmujący się powlekaniem KTL oraz produkcją narzędzi. W zakładzie uruchomiony zostanie dział badawczo-rozwojowy, który będzie pracował nad nowymi materiałami i projektowaniem narzędzi. Budowa nowej części kosztować będzie ponad 12 mln zł, a zatrudnienie znajdzie 28 osób.

To już trzeci przetarg w tym tygodniu. Kilka dni temu oferty na działkę przy ul. Macieja Wilczka wycenioną na 4 500 000 zł oraz na działkę przy ul. Ballestrema wycenioną na 4 900 000 zł złożyły firmy Iron Force oraz Pionart. Firma Iron Force chce za kwotę ponad 80 mln złotych do roku 2023 wybudować zakład, w którym pracę przy produkcji biernych systemów bezpieczeństwa dla branży samochodowej znajdzie ponad 100 osób. Firma Pionart to nasza rodzima forma z Zabrza zajmująca się produkcją i projektowaniem rusztowań i systemów deskowań dla budownictwa. Firma budowę swojego nowego zakładu planuje zakończyć w przyszłym roku.

Ponieważ nadal na wysokim poziomie utrzymuje się zainteresowanie gruntami w Zabrzu, kolejne przetargi zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku.

 

Źródło: um.zabrze.pl
fot. um.zabrze.pl