Poniedziałkowa sesja Rady Miasta Zabrze odbyła się w tle strajku nauczycieli, którzy licznie zagościli w Ratuszu przy ul. Religii. W jakim celu blisko setka pedagogów pojawiła się podczas obrad zabrzańskich radnych? Wiadomo przecież, że spór nie dotyczy w istocie samorządu, a wszystkie postulaty strajkowe sformułowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych kierowane są do polskiego rządu.


I Love Majówka 2019 – Kliknij i dowiedz się więcej o wydarzeniu!

 

Blisko stu nauczycieli, rodziców i uczniów przyszło na poniedziałkową sesję Rady Miasta. W jakim celu? O to zapytaliśmy Jolantę Jaskółkę, prezes zabrzańskiego oddziału ZNP:

Decyzja o podjęciu strajku przez nauczycieli wiąże się z utratą wynagrodzenia za okres strajku. Przybyli na sesję nauczyciele poprosili władze miasta o rekompensatę części ich pensji, które utracą z powodu strajku.

– My nie mówimy o tym, że w jakiś sposób ograniczymy budżet szkół na okoliczność strajku. Tak więc szanowni państwo myślę, że to, co jest możliwe w granicach prawa, będziemy negocjować — odpowiedziała na prośbę nauczycieli prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

 

Źródło: Info Zabrze
fot. Info Zabrze