Foto: Piotr Antczak

Tekst: Kamil Dimitruk

W poniedziałkowym meczu z Termalicą Brut-Bet Niecieczą Górnik Zabrze odniósł pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej przed własną publicznością.

Pomimo przeciętnej postawy ,,Górników” w ostatnich meczach Lotto Ekstraklasy wielu kibiców z optymizmem zapatrywało się na spotkanie z Termalicą. Górnik wygrał efektownie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3 do 0 dla gospodarzy. Skutecznością błysnęli Łukasz Wolsztyński, Rafał Kurzawa oraz Damian Kądzior.

Warto podkreślić, że bardzo dobrze współpracowały ze sobą duety naszych środkowych obrońców oraz pomocników. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że zagrali oni w tym ustawieniu w oficjalnym spotkaniu po raz pierwszy. Równie dobrze prezentowała się lewa strona defensywy. Natomiast dość często lewoskrzydłowi zespołu z Niecieczy zbyt łatwo przedostawali się przez prawą stronę obrony zabrzan. Bez zarzutu spisywał się za to bramkarz Górnika.

Można wierzyć, że przestój drużyny został zażegnany, a ten wynik pozwoli nabrać zespołowi wiatru w żagle i z nadzieją można zapatrywać się na dalszą część sezonu oraz kolejne mecze.

REKLAMA

Fryzjer damsko-męski ul. 3-go Maja 49

tel.511 284 250

Zapraszamy na naszą stronę na fb:

https://www.facebook.com/GRYFNOWELA/