Wojtuś Kaczmarek to niezwykle dzielny chłopiec mieszkający w Zabrzu. Pomimo wielu trudności związanych z pobytem w szpitalu jest pogodnym i pełnym radości dzieckiem. Przez pierwsze 9 miesięcy życia Wojtusia nic nie wskazywało, że tak szczęśliwe i uśmiechnięte dziecko może być tak ciężko chore.

Wszystko zmieniło się w czerwcu 2017 roku, gdy Wojtuś trafił do szpitala z widocznym guzem w jamie brzusznej, który powiększył się w ciągu zaledwie jednej nocy. Już kilka dni później rodzice usłyszeli diagnozę: nowotwór złośliwy neuroblastoma IV stopnia. Do sierpnia Wojtek był poddawany chemioterapii, po której lekarze przeprowadzili zabieg wycięcia guza. Aktualnie chłopiec jest w trakcie procedury autoprzeszczepu macierzystych komórek krwiotwórczych w klinice w Krakowie, po której czeka go leczenie za pomocą radioterapii. W kolejnym etapie, zgodnie z obowiązującym w Polsce programem, Wojtusia czeka leczenie za pomocą immunoterapii przeciwciałami. Terapia przeciwciałami w Polsce na ten moment nie jest refundowana, a koszty leczenia są ogromne. Szacowana ilość dawek to 2 fiolki na cykl, łącznie 10 fiolek. Koszt 10 fiolek to 100 450 euro (ok. 425 000 złotych). Rodzice muszą uzbierać tę kwotę do lutego 2018 roku. Rodzina nie jest sobie w stanie sama z nimi poradzić. Rodzice nigdy nie prosili nikogo o pomoc, ale są świadomi, że potrzebują wsparcia, a immunoterapia jest niezbędna by Wojtuś mógł wyzdrowieć. Leczenie Wojtusia wymaga częstych badań i konsultacji w różnych szpitalach, co jest również związane z dodatkowymi wydatkami.

Z całego serca pragniemy, aby chłopiec jak najszybciej mógł wrócić do domu, gdzie czeka na niego starszy brat. Apelujemy więc do Państwa o wsparcie Wojtusia i jego najbliższych. Zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta oraz przekazania 1% podatku na rzecz chłopca w okresie rozliczeniowym. Za wszelką pomoc w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, A. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
71 1050 0099 6781 1000 1000 0668

1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Wojtuś KACZMAREK”

WPŁAĆ DAROWIZNĘ

źródło: fundacjaiskierka.pl