Tekst: Kamil Dimitruk

TOMASZ TŁUCZYKONT (32) 370 2712 PRACOWNIA FIZJOTERAPII ZABRZE UL. REYMONTA

Górnik Zabrze zakończył swoją przygodę z tegoroczną edycją krajowego pucharu na etapie półfinałów. Zdaniem wielu kibiców odpadł niezasłużenie. Niemniej jednak fakty pozostają takie, że pomimo budzącej kontrowersje czerwonej kartki, która niewątpliwie ustawiła mecz to legioniści cieszą się z awansu do finału, a ,,Górnikom” pozostaje skupić się na lidze i walczyć o jak najwyższą lokatę w klasyfikacji końcowej.

Ten mecz można porównać do całego sezonu. Dobry początek, niedługo po przerwie gol na 1 do 0, z każdą następną minutą coraz większe kłopoty, gra 11-12 zawodnikami spowodowana ‚krótką ławką’, brak ofensywnego gracza, który mógłby wejść z ławki i dodać  nieco świeżości w ofensywie. Po kontuzji Łukasza Wolsztyńskiego zupełny brak alternatyw w ataku dla 34-letniego Igora Angulo, któremu jak każdemu innemu graczowi ma prawo przydarzyć się gorszy dzień.

Górnik Zabrze jako zespół dał poznać się jako drużyna która strzela sporo bramek (przeważnie po stałych fragmentach gry), lecz przy tym dużo traci. Rzadko zdarza się im wygrać lub przegrać do 0. Nie inaczej było w meczu z Legią.

Do końca sezonu pozostało 6 kolejek. Najbliższe spotkanie już 21 kwietnia, przy ul. Roosevelta 81 w Zabrzu z Wisłą Płock. Początek meczu o godzinie 18:00.

Wysoka lokata oraz ewentualne premiowanie zespołu z Zabrza do gry w eliminacjach do europejskich pucharów byłoby świetnym zwieńczeniem pracy na rzecz Polskiej kadry narodowej, ogrywając młodych Polaków na najwyższym szczeblu rozgrywkowym oraz kapitalnej pracy trenera Marcina Brosza z zabrzańską młodzieżą.