Autor: Łukasz Osikowicz

W meczu 2 kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze na własnym stadionie zremisował 1:1 z Wisłą Płock. Początkowe minuty przebiegały bardzo sennie w wykonaniu obu drużyn, w przeciwieństwie do kibiców, którzy od pierwszych minut żywiołowo dopingowali i zasłużyli na 5 z plusem.

Pierwsza akcja warta odnotowania to rzut wolny dla gości z 10 minuty, kiedy Dominik Furman trafił w mur zabrzan. Pięć minut później po rzucie rożnym doszło do zamieszania w polu karnym Górnika, skończyło się tylko na strachu. W 20 minucie Szymon Żurkowski oddał premierowy strzał gospodarzy, jednak uderzenie z około 20 metrów okazało się mocno niecelne. Po bezbarwnym kwadransie zakotłowało się w polu bramkowym Tomasza Loski, który instynktownie obronił strzał płocczan z najbliższej odległości. Niewiele później podrażnieni gospodarze odpowiedzieli niecelnym strzałem Żurkowskiego z 16 metrów. Po chwili Górnik powinien prowadzić; na prawym skrzydle uciekł Smuga, podał do Ryczkowskiego, ale jego strzał został zablokowany w ostatnim momencie. W pierwszej połowie poza pojedynczymi akcjami obie drużyny sprawiały wrażenie, jakby remis je zadowalał.

Już na początku drugiej połowy bramkę dla gości strzelił Brazylijczyk Ricardinho, w przeszłości dwukrotny król strzelców ligi mołdawskiej. Po kilku minutach goście mogli podwyższyć, ale Mateusz Szwoch oddał minimalnie niecelny strzał. Nie minęło 100 sekund, a za krótkie podanie Koja do Loski omal nie skończyło się stratą drugiej bramki. Gospodarze wyszli na drugą część meczu wyraźnie ospali. Upływające minuty były pod dyktando gości, którzy kontrolowali grę i udowadniali swoją przewagę. Górnicy się starali, ale było to za mało na podopiecznych Dariusza Dźwigały. Jednak udane zmiany trenera Marcina Brosza wprowadziły ożywienie w grę gospodarzy. W 75 minucie Igor Angulo, jeden z wprowadzonych z ławki do gry, wyrównał stan meczu. Zabrzanie starali się wygrać to spotkanie, ale zabrakło konkretów, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Skład Górnika: Loska, Michalski (52′ Jimenez), Suarez, Koj, Gryszkiewicz, Ambrosiewicz, Żurkowski, Matuszek (kpt), Ryczkowski (52′ Angulo), Smuga (71′ Nowak), Urynowicz