Foto: KS Sośnica Gliwice / źródło: facebook.com/kssosnicagliwice/, zdjęcia wykorzystywane wyłącznie jako prawo cytatu w myśl Art. 29. Prawo cytatu Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Autor: Piotr Antczak

 

Po Czarnych Pyskowice wczoraj do klasy okręgowej awansowała Sośnica Gliwice; w Chudowie doszło do spotkania o tzw. 6 punktów, a zwycięstwo Gwiazdy dawało gospodarzom jeszcze teoretyczną szansę na awans. Do tego jednak nie doszło, bo jedyna bramka meczu padła dla gości i w ten sposób gliwiczanie przyszły sezon zaczną klasę wyżej.

W dole tabeli sprawa nieco się wyklarowała po zakończeniu rozgrywek klasy okręgowej gr. II; z ligi spadają ŁTS Łabędy i MKS Zaborze, zatem z klasy A spadają na pewno Tempo Paniówki oraz Amator Rudziniec. Być może do grona spadkowiczów dołączy trzeci zespół, gdyż z naszych ustaleń wynika, że Concordia Knurów zamierza się reaktywować, a w tej sytuacji przyszły sezon rozpocznie w A-klasie. Bardzo prawdopodobnego trzeciego spadkowicza poznamy zatem w ostatniej kolejce – wyłoni się z grupy: Carbo Gliwice, Olimpia Pławniowice, Społem Zabrze. Wyniki i tabela:

 

Adam Borzymowski lubi grać w piłkę, więc kupił jedną i zabrał córkę na boisko. Bądź jak Adam i pokaż dziecku, że piłka to fajna gra. 

 

W klasie B sprawy awansów są już jasne od dawna, spadają: Naprzód Łubie i Drama Kamieniec, natomiast ewentualny trzeci spadkowicz wyłoni się z pary: Ruch II Kozłów, Start Kleszczów. Tabela i wyniki:

 

W klasie C sytuacja podobna jak w klasie wyżej. Tabela i wyniki: