Autor: Piotr Antczak

Dramatyczny przebieg w sensie sportowym, ale i dosłownym, miał mecz w Bojszowie pomiędzy tamtejszymi Orłami a Piastem Pawłów. Już w 14 min po faulu na napastniku, wychodzącym na czystą pozycję, boisko z czerwoną kartką opuścić musiał kapitan zabrzan Arnold Wyciślik. Od tego momentu wydawałoby się, że gospodarze przejdą przez ten mecz z łatwością, zwłaszcza że do przerwy uzyskali nawet dwubramkowe prowadzenie (3:1). Jednak po przerwie grający w dziesiątkę zabrzanie zyskiwali z każdą minutą optyczną przewagę, co w efekcie dało bramkę kontaktową w 73 minucie. Piast atakował z jeszcze większym zawzięciem i w 86. minucie spotkania doszło do „punktu krytycznego”; po faulu jednego z obrońców Bojszowa w polu karnym goście mogli zamienić jedenastkę na wyrównanie. Od tego momentu zaczął się dramat obu zespołów. Faulujący obrońca Bojszowa doznał bardzo poważnej kontuzji głowy i nie potrafił dojść do siebie przez blisko pięć minut. Ostatecznie na wpółprzytomny został zniesiony na noszach poza boisko. Gdy działacze i poszkodowany zawodnik oczekiwali na wezwaną karetkę pogotowia, strzelec dwóch goli dla Piasta Artur Grabowski stanął przed szansą wyrównania. Mógł zostać bohaterem swojej drużyny, lecz przestrzelił. Na domiar złego w doliczonym czasie gry strzelił bramkę samobójczą, czym całkowicie podciął skrzydła swojemu świetnie radzącemu sobie w osłabieniu zespołowi. Rozbity Piast najpierw stracił kolejnego zawodnika, który za tzw. „akcję ratunkową” otrzymał czerwoną kartkę, a dodatkowo jeszcze dwa gole. Wynik meczu 6:2 dla Orłów absolutnie nie odzwierciedla przebiegu tego spotkania, o którym najprawdopodobniej zaważyła dramatyczna 86. minuta.

Kliknij i odwiedź naszą stronę internetową! Fight4fit.

W pozostałych meczach B-klasy Quo Vadis Makoszowy przegrał 0:2 na własnym boisku z Orłem Stanica, który utrzymał pozycję lidera, natomiast Walka Zabrze zremisowała 2:2 z Naprzodem Świbie. Komplet wyników:

W Klasie A do sporej niespodzianki doszło w Borowej Wsi, gdzie Burza pokonała lidera z Pyskowic 2:1. Cenne 3 punkty przywiózł z trudnego terenu grający ostatnio w kratkę Gwarek Zabrze, pokonując skromnie 1:0 w Łanach Wielkich miejscowego Sokoła. Społem Zabrze przegrało 1:3 w Rudnie. Komplet wyników:

W Klasie C po wycofaniu się z rozgrywek drugiego zespołu Dramy Kamienic i GSF-u Gliwice odbyły się tylko trzy spotkania, a jedyny zabrzański zespół w tej klasie MKS II Zaborze może bez gry dopisać do swojego konta 3 punkty po walkowerze z drugim zespołem Dramy. Komplet wyników: