Foto: http://naprzodzernica.pl

Autor: Piotr Antczak

 

Za wyjątkiem Wisły Kraków no i oczywiście poza samym Górnikiem wszyscy w ten weekend zagrali dla Górnika, co sprawia, że zabrzanie są nadal w czołówce – cieszymy się i liczymy, że remis z Koroną to tylko mała zadyszka. A co działo się w Podokręgu?

W Klasie A swoją niemoc potwierdza Społem Zabrze, które w Grzybowicach tylko zremisowało z dostarczycielem punktów z Paniówek. Jeśli w Grzybowicach nic się nie zmieni, to przyszły sezon trzeba będzie zacząć klasę niżej, tym bardziej, że sił nabiera inny słabeusz – Carbo Gliwice, które wygrało swoje spotkanie w Toszku z Zamkowcem. Nie zawiódł natomiast Gwarek Zabrze i wygrał pewnie swój wyjazdowy mecz z najsłabszym zespołem w lidze – Amatorem Rudziniec. Komplet wyników:

W Klasie B zabrzańskie zespoły zagrały znakomicie i wysoko wygrały swoje spotkania. Walka Zabrze wygrała mecz o „6” punktów z Orłem Bojszów, Quo Vadis rozgromił ostatni w tabeli Bujaków, a Piast Pawłów na wyjeździe pokonał Start Kleszczów. Komplet wyników:

W Klasie C nie obyło się bez skandalu w Bargłówce, gdzie w 83 minucie zawody zostały przerwane z powodu naruszenia nietykalności sędziego – po pokazaniu zawodnikowi gospodarzy czerwonej kartki, sędzia został uderzony i po konsultacji z asystentami zakończył zawody. Mecz zatem nie został jeszcze zweryfikowany i tym sposobem rezerwy MKS-u tymczasowo objęły prowadzenie w tabeli po pewnym zwycięstwie z GSF Gliwice. Najprawdopodobniej jednak zostanie przyznany walkower i Victoria Pilchowice będzie liderem.