Autor: Piotr Antczak

 

To już 7. kolejka bez punktu w A-klasie dla zespołu z Grzybowic, który najwidoczniej pozostaje ciągle w wakacyjnej beztrosce i przegrywa mecz za meczem, tym razem w Żernicy 0:2. Nie lepiej w tej kolejce poszło MKS-owi Zaborze, który przegrywając 2:4, musiał uznać wyższość Sokoła Łany Wielkie. Jedynie Gwarek z zabrzańskich drużyn może po tej kolejce dopisać punkty na swoim koncie. Wyniki oraz tabela:

Łukasz Kowalkowski po pracy lubi pograć z kumplami w piłę. Maxima – Sport Wolności 257 B Zabrze, tel. 32 725 19 79

 

W II lidze kobiet 3 kolejkę rozgrywały piłkarki Kobiecego Klubu Sportowego Zabrze. – Po meczu w Żywcu mamy mały niedosyt. Spotkanie miałyśmy pod kontrolą, kreowałyśmy grę i tworzyłyśmy składne akcje, jednak otrzymałyśmy dwa ciosy w postaci bramek, które wprowadziły trochę nerwowości. Na szczęście zdołałyśmy złapać kontakt z drużyną przeciwną. Wydawało się, że druga połowa przyniesie prowadzenie, jednak ulewa, ciężkie warunki do gry i brak czasu przyczyniły się do dwóch straconych punktów. Niestety, miałyśmy bardzo słabą skuteczność. Sytuacje 100%, wyjścia sam na sam powinny być wykorzystane, więc musimy popracować nad skutecznością — powiedziała po meczu Agnieszka Pluskota, trenerka KKS Zabrze.

KKS Zabrze: Ledwoń – Ochota (46′ Dziółko), Fross, Kęsoń, Jastrzębska – Wrazidło (55′ Sypniewska), Żelichowska, Englisz, Florian – Iwańska (81′ Brzezina), Czmok.

Bramki dla Zabrza zdobyły B. Iwańska i W. Dziółko

Foto: KKS Zabrze