Foto: facebook.com/UKSQuoVadisMakoszowy/

Autor: Piotr Antczak

 

Przegląd amatorskich boisk zaczynamy jak zwykle od Klasy A, gdzie działo się dużo ciekawych rzeczy; Społem Zabrze grało dziś arcyważny mecz o „6 punktów” w Paniówkach — wynik miał mocno wpłynąć na to, która z drużyn przyszły sezon zacznie klasę niżej. – Brawa dla zawodników za walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Gratuluję chłopakom zwycięstwa w bardzo ważnym meczu. Przed spotkaniem uczulałem nas na przeciwników, którzy potrzebują punktów tak samo mocno, jak my. Założenia przedmeczowe sprawdziły się w stu procentach i wywozimy bardzo cenne trzy punkty z ciężkiego terenu w Paniówkach. Jeszcze raz gratuluję chłopakom i życzę powodzenia dzisiejszym gospodarzom. A my przygotowujemy się już do następnego spotkania, które odbędzie się w najbliższą środę na naszym boisku — powiedział po meczu Dawid Jóźwiak, trener Społem. Zespół z Grzybowic zwycięstwem w Paniówkach uciekł ze strefy spadkowej, która może objąć nawet cztery zespoły.

Gwarek Zabrze mógł wczoraj dać piłkarzom wolne, gdyż Amator Rudziniec postanowił na zawody nie przyjechać; wynik zapewne zostanie zweryfikowany jako walkower na korzyść zabrzan. Jeśli chodzi o zespoły pretendujące do awansu, to tutaj raczej sprawa jest jasna — Czarni Pyskowice i Sośnica Gliwice, które wygrały swoje mecze, tylko w wypadku jakiegoś kataklizmu nie awansują do Klasy Okręgowej. Pozostałe wyniki:

Maxima-sport Kliknij tutaj i odwiedź naszą stronę internetową!

 

W Klasie B sprawa awansów jest już rozstrzygnięta; Start Sierakowice w sobotę świętował awans, wygrywając 4:1 z Ruchem II Kozłów, natomiast Orzeł Stanica dołączył do Startu dziś, wygrywając wyjazdowe spotkanie w Świbiu 3:2. Pozostałe wyniki:

 

Fitness Klub ArkadiaFit   Kliknij tutaj i odwiedź naszą stronę internetową!

 

W Klasie C goniące za czołówką rezerwy MKS-u Zaborze definitywnie pogrzebały dziś matematyczną jeszcze szansę na awans, przegrywając niespodziewanie u siebie 3-4 z Koroną Bargłówka. Do B-klasy na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu awansują: Victoria Pilchowice, która dziś rozgromiła Leśnika Łącza 5:1 i rezerwy Wilków Wilcza. Pozostałe wyniki: