Foto: Beba Zawadzka, Quo Vadis Makoszowy — Start Sierakowice / źródło: Uczniowski Klub Sportowy Quo Vadis Makoszowy

Autor: Piotr Antczak

 

Po wczorajszych emocjach związanych z powrotem Górnika Zabrze na europejskie salony spójrzmy na to, co działo się na boiskach klas: A, B i C.

Niestety w Klasie A zabrzańskie drużyny nie popisały się i przegrały wysoko swoje spotkania. Społem Zabrze przegrało dwa kolejne mecze; w środę odbył się mecz zaległy w Gliwicach, gdzie Sośnica sprawiła Grzybkom srogie lanie, pokonując ich aż 6:0, a w sobotę nie było lepiej, gdyż Społem przegrało na własnym boisku ze Zrywem Radonia 1:7. Jeśli ten trend się utrzyma, Społem przyszły sezon zacznie w Klasie B. Z ligi — w zależności od układu w klasach wyższych — może spaść od dwóch do czterech zespołów, a dodatkowo Carbo Gliwice i Tempo Paniówki systematycznie zbliżają się do zespołu z Grzybowic. Gwarek Zabrze przegrał w Chudowie 3:0. Pozostałe wyniki:

Serdeczne podziękowania dla partnerów i fundatorów nagród wydarzenia I Love Majówka

Kliknij tutaj i obejrzyj zdjęcia z I Love Majówka

 

W Klasie B do małej niespodzianki doszło w Makoszowach, gdzie miejscowy Quo Vadis dosyć szczęśliwie pokonał 2:1 lidera – Start Sierakowice; zwycięska bramka padła w doliczonym czasie gry. Piast Pawłów i Walka Zabrze przegrały swoje mecze. Komplet wyników:

Serdeczne podziękowania dla partnerów i fundatorów nagród wydarzenia I Love Majówka

Kliknij tutaj i obejrzyj zdjęcia z I Love Majówka

 

W Klasie C rezerwy Zaborza wysoko pokonały na wyjeździe rezerwy Gwiazdy Chudów 5:1. Pozostałe wyniki: