Autor: Piotr Antczak

W Klasie A dosyć nieoczekiwanie przegrał Gwarek Zabrze z Młodością Rudno (2:4). Mecz był wyrównany, jednak to Młodość wykazała większą skuteczność; przy wyniku 2:3 Gwarek miał sporą szansę na wyrównanie, gdyż jeden z zawodników Rudna ujrzał czerwony kartonik, niestety niewiele to pomogło. Na domiar złego zabrzanie w doliczonym czasie stracili czwartą bramkę.

Bardzo ciekawie zapowiadał się mecz w Grzybowicach, gdzie spotkały się sąsiadujące w tabeli drużyny walczące o utrzymanie. Społem, które ostatnimi czasy ciuła punkty, zaczęło mecz fatalnie; w 21 minucie Zamkowiec Toszek prowadził już 2:0, co było po części wynikiem chaotycznej gry obrony Grzybowic. Potem zdarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał; w 28 minucie bramkę kontaktową zdobył Arkadiusz Jarosz, a potem poszedł cios za ciosem — w 34 i w 35 min skuteczne kontry na bramki zamienili Adam Palczak i Mateusz Fedorowicz. Do przerwy Społem schodziło do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie Zamkowiec wziął się mocno do odrabiania strat, czego efektem było wyrównanie w 65 min przez grającego trenera gości — Krzysztofa Klonka. Od tej chwili mecz stał się jeszcze bardziej otwarty i zawzięty. Otwarty styl gry sprzyjał bardziej gospodarzom i w 73 min drugą bramkę dla Społem zdobył Adam Palczak, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W końcówce spotkania trafił jeszcze Patryk Schmaotlla, mimo iż od 85 min Społem grało w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Podstawy. W doliczonym czasie goście stanęli przed szansą strzelenia bramki kontaktowej — rzutu karnego nie wykorzystał jednak Krzysztof Klonek. W kilka chwil później kropkę nad i postawił Daniel Marzec i ustalił wynik zawodów na 6:3. Pozostałe wyniki:

I Love Majówka – Kliknij i dowiedz się szczegółów!

W Klasie B z zabrzańskich drużyn zapunktował jedynie Quo Vadis Makoszowy, pokonując w derbach Piasta na jego terenie 2:0. Walka Zabrze wysoko przegrała w Sierakowicach 0:5. Komplet wyników:

W Klasie C rezerwy Zaborza pokonały Leśnika Łącza 3:2. Pozostałe wyniki: