fot. Dawid Wołoch / źródło: naprzodzernica.pl, zdjęcia wykorzystywane wyłącznie jako prawo cytatu w myśl Art. 29. Prawo cytatu Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Autor: Piotr Antczak

Przegląd amatorskich boisk zaczynamy od Klasy A, gdzie w czołówce tabeli Czarni Pyskowice, jeszcze lider, przegrali trzeci mecz z rzędu! Tym razem wysoko, bo aż 1:5 ulegli Sokołowi w Łanach Wielkich. Sośnica Gliwice wykorzystała to potknięcie i traci do Czarnych już tylko dwa punkty, jednak ma do rozegrania jeden mecz zaległy.

Na „I Love Majówka” zapraszają partnerzy i fundatorzy nagród:

1. ZepterInternational (official page)
  2. Takk Bar & Lounge
  3. HD-DRON.PL

Zabrzańskie zespoły spisały się w A – klasie na medal i wygrały swoje wyjazdowe mecze; Gwarek Zabrze skromnie 1:0 pokonał Naprzód w Żernicy, natomiast Społem Zabrze pokonało 2:1 Amatora w Rudzińcu. – Od początku uczulałem zawodników, że nie będzie to łatwy mecz, gdyż Amator po ostatnich wysokich porażkach będzie chciał pokazać się z dobrej strony. Po bardzo dobrych pierwszych minutach straciliśmy bramkę po rzucie różnym i przestaliśmy grać. Na szczęście jeszcze w pierwszej połowie dwukrotnie spokój pod bramką rywali zachowali P. Schmatolla i D. Marzec i prowadziliśmy 2:1. Na drugą połowę wyszliśmy pozytywnie naładowani, ale problemem po raz kolejny okazała się skuteczność. Cieszą zdobyte punkty i od jutra myślimy już o kolejnym meczu z Toszkiem — powiedział po meczu Dawid Jóźwiak, trener Grzybków. Komplet wyników:

1. Fotomakar
  2. Couture Milano Hair and Body Spa

W Klasie B bardzo ciekawie zapowiadał się pojedynek sąsiadów w tabeli – Walki Zabrze z Piastem Pawłów. Zwycięstwo Walki 3:1 spowodowało, iż sąsiedzi zamienili się miejscami i to Walka zajmuje teraz 3 miejsce w Klasie B. Trzeci zabrzański zespół Quo Vadis Makoszowy w tej kolejce pauzował. Komplet wyników:

1. Fitness Klub ArkadiaFit
  2. Maxima – Sport
  3. Hetman SKLEP

Jedyny zabrzański przedstawiciel w najniższej klasie rozgrywkowej – MKS II Zaborze wysoko przegrał w Bycinie ze Ślązakiem 0:3. Komplet wyników: