Autor: Piotr Antczak

Na amatorskich boiskach, tak jak w lidze, doszło w tym tygodniu do kilku niespodzianek. O ile sam wynik meczu na szczycie Klasy A pomiędzy Czarnymi Pyskowice i Sośnicą Gliwice (1:2) jakąś wielką niespodzianką nie był, wszak to dwa najwyżej klasyfikowane zespoły, to postawę Czarnych w ostatnich trzech meczach za taką można już uznać — dwie porażki i skromne zwycięstwo (1:0) w zaległym meczu w Paniówkach z walczącym o utrzymanie Tempem.

Jeśli chodzi o zespoły zabrzańskie, to Gwarek na własnym boisku musiał uznać wyższość niżej notowanej Olimpii Pławniowice (1:2), natomiast Społem Zabrze tylko zremisowało bezbramkowo z Chudowem, czym nie poprawiło swojej kiepskiej pozycji w tabeli. Sytuacja może być jeszcze gorsza, gdyż walczące o utrzymanie Tempo Paniówki w nowym składzie zaczyna radzić sobie naprawdę dobrze, a spotkań do końca sezonu jest tyle, by spokojnie zamienić się miejscami w tabeli z Grzybowicami. Pozostałe wyniki:

I Love Majówka      Kliknij i dowiedz się więcej na temat zbliżającego się festynu w Parku Pstrowskiego

W Klasie B na pewno za niespodziankę można uznać porażkę Orła Stanica z drugim zespołem Ruchu Kozłów (1:2). Początek meczu tego nie zapowiadał, ponieważ do ok. 15 minuty gospodarze praktycznie nie schodzili z połowy Kozłowa, non stop bombardując ich bramkę. Bramkarz Orła pierwszy raz piłkę w ręku miał ok. 18 minuty, natomiast w 21 musiał już wyciągać ją z siatki po koszmarnym błędzie, kiedy to właściwe sam wpakował ją sobie do bramki. Kozłów poszedł za ciosem i szybko zdobył drugiego gola, który był konsekwencją nieudanej pułapki ofsajdowej w 26 minucie. Tym sposobem Orzeł na przerwę schodził przegrywając 0:2. Po przerwie gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia, zdobywając kontaktową bramkę w 48 minucie. Od tej pory zaczął się skomasowany atak Orła i mimo wielu bardzo dogodnych sytuacji wynik nie uległ zmianie. W meczach zabrzańskich drużyn Piast Pawłów gładko wygrał z Naprzodem Łubie 4:0, Quo Vadis Makoszowy przegrał w Świbiu 1:2, natomiast Walka Zabrze pauzowała. Komplet wyników: