Autor: Piotr Antczak

 

W sobotę zainaugurowano rozgrywki piłkarskie w klasach A i B. W A-klasie swoje mecze wygrały zespoły Gwarka i Społem Zabrze, natomiast w klasie niższej wysoko wygrał Quo Vadis Makoszowy, a Walka Zabrze przegrała w Kozłowie. 

Po meczu w Borowej Wsi udało nam się porozmawiać z Piotrem Saletnikiem – trenerem zespołu z Grzybowic.

– Jestem zadowolony z wyniku i z pierwszej połowy, w której przeważaliśmy i zdobyliśmy bramkę. W drugiej części spotkania warunki zaczęli dyktować gospodarze, co skończyło się stratą gola. Udało się jednak szczęśliwie zainkasować 3 punkty zdobywając drugą bramkę po rzucie rożnym w końcówce spotkania – powiedział po zawodach Piotr Saletnik. Bramki dla zespołu z Grzybowic zdobyli Arkadiusz Mondrzejewski oraz Arkadiusz Jarosz. Gola dla Burzy strzelił Mateusz Hluzow. Komplet wyników przedstawia się następująco:

Klasa A

Naprzód Żernica – Młodość Rudno 0:0

Sokół Łany – Wielkie Amator Rudziniec 8:1

Czarni Pyskowice – Tempo Paniówki 7:0

Burza Borowa Wieś – Społem Zabrze 1:2

SKS Gwarek Zabrze – Zryw Radonia 4:1

Ruch Kozłów – Carbo Gliwice 6:2

Olimpia Pławniowice – Gwiazda Chudów 0:0

Sośnica Gliwice – Zamkowiec Toszek 4:1

Klasa B

Orzeł Stanica – LKS Bujaków 8:1

Start Kleszczów – Naprzód Łubie 3:1

Quo Vadis Makoszowy – Drama Kamieniec 4:1

Ruch Kozłów II – Walka Zabrze 1:0

Naprzód Świbie – Start Sierakowice 2:1

Pogoń Ziemięcice – Orły Bojszów 3:0

 

Podczas festynu „SILESIA CROSS FESTIVAL”, zorganizowanego przez Radę Dzielnicy Zaborze Północ, odbyła się druga kolejka klasy okręgowej (gr. II). MKS Zaborze podejmował KS 94 Rachowice. „Derby Podokręgu Zabrze” zakończyły się bezbramkowym remisem. Niedosytu po ostatnim gwizdku nie krył Dariusz Piskor – trener MKS-u. Trudno się dziwić, bo gospodarze mieli mnóstwo sytuacji, szczególnie w końcówce, gdy poprzeczka uchroniła gości przed porażką.