TDJ Estate, deweloper odpowiedzialny m.in. za projekt biurowy .KTW oraz Osiedle Franciszkańskie w Katowicach, startuje z nową inwestycją mieszkaniową. Zielona Dolina powstaje w północnej części Zabrza, w sąsiedztwie Szałszy i Czekanowa. W pierwszym etapie zostały zaplanowane trzy budynki z 80 mieszkaniami. Prace budowlane są w toku.

Zielona Dolina powstanie w Zabrzu przy ul. Łąkowej, na obszarze położonym na zachód od autostrady A1. To lokalizacja skomunikowana z sąsiednimi miastami, m.in. Gliwicami i Tarnowskimi Górami.

W pierwszym etapie inwestycji zaplanowano trzy czterokondygnacyjne budynki. Łącznie znajdzie się w nich 80 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 38 mkw. do 82 mkw. Nabywcy mogą wybierać wśród mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych. Do lokali znajdujących się na parterze przynależą przestronne ogródki, natomiast pozostałe mieszkania posiadają balkony.

Udogodnieniem dla mieszkańców będzie ogólnodostępna, nieodpłatna strefa parkingowa. W kolejnym etapie został ponadto zaplanowany budynek z usługowym parterem, gdzie lokalni przedsiębiorcy będą mogli prowadzić działalność. Dzięki temu osiedle zyska niezbędną infrastrukturę handlową i usługową. Rozwojowi inwestycji ma towarzyszyć także atrakcyjne zagospodarowanie terenów zielonych.

– Zielona Dolina to projekt kierowany do osób poszukujących mieszkania w spokojnej, zacisznej okolicy. Jednocześnie dobrze skomunikowanej z dużymi ośrodkami miejskimi, dzięki połączeniom drogowym, autobusowym i tramwajowym. To świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. W pobliżu znajdują się szkoła i przedszkole, a przyjazne sąsiedztwo zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi Piotr Łaniak, manager ds. sprzedaży w TDJ Estate.

Teren inwestycji przejął generalny wykonawca – firma Dachbud Blockhaus. Po zabezpieczeniu placu budowy i przygotowaniu zaplecza technicznego, rozpoczął prace ziemne. Dotychczas wykonane zostały fundamenty trzech budynków. Trwa murowanie ścian parterów i realizowane są pierwsze stropy. Od lutego przy ul. Łąkowej działa też biuro sprzedaży mieszkań.

Planowany termin zakończenia I etapu inwestycji to III kwartał 2020 r.