W ubiegłą sobotę, na Balu sportowca,  który odbył się w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu, wybrano najpopularniejszych zabrzańskich sportowców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego 2018 roku. W 37. edycji tego plebiscytu pierwsze miejsca zajęli: Szymon Żurkowski, Marcin Brosz oraz Mariusz Kocur.

Najpopularniejszym sportowcem wybrany został Szymon Żurkowski, 22-letni zawodnik Górnika Zabrze, który ma na swoim koncie 4. miejsce osiągnięte z zespołem Górnika w sezonie 2017/18, awans z zespołem Górnika do europejskich pucharów, awans z reprezentacją U-21 do finałów Mistrzostw Europy U-21 w 2019 roku oraz zwycięstwo w plebiscycie Ekstraklasy w kategorii „Odkrycie Sezonu”.

Jak się można było spodziewać, trenerem roku został Marcin Brosz, którego poza doprowadzeniem Górnika w zeszłym sezonie na 4. Ekstraklasy doceniono za efektywne wprowadzanie młodych piłkarzy do drużyny — pierwsze miejsce w klasyfikacji Pro Junior System.

W kategorii nauczycieli wychowania fizycznego wygrał Mariusz Kocur z Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu. Najlepszy wuefista doceniony został m.in. za wieloletnie koordynowanie współzawodnictwa sportowego szkół ponadpodstawowych, I miejsce dziewcząt i chłopców ZS nr 10 we współzawodnictwie sportowym szkół ponadpodstawowych w Zabrzu oraz 4 miejsce dziewcząt i chłopców z Gimnazjum nr 10 we współzawodnictwo sportowym szkół gimnazjalnych w Zabrzu na szczeblu miejskim.

Każdy z dwudziestu laureatów otrzymał nagrodę rzeczową oraz pamiątkową statuetkę.

Źródł: um.zabrze.pl