Foto: pixabay.com

Autor: Piotr Antczak

 

Mostostal Zabrze przenosi siedzibę firmy do Gliwic. Nowa siedziba spółki będzie mieścić się przy ul. Dubois 16, w biurowcu Biprohutu, spółki powiązanej z Mostostalem.

O powody tej decyzji zapytaliśmy, wysyłając maila do firmy. Z odpowiedzi, której udzieliła nam pani Izabela Flak, Specjalista ds. Relacji Inwestorskich wynika, że przenosiny mają związek z ograniczeniem kosztów spółki:

Zmiana siedziby spółki MOSTOSTAL ZABRZE S.A. była planowana już od dłuższego czasu. W uzasadnieniu do projektu Uchwały Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia opublikowanym w dniu 17 maja br. podaliśmy:

„W związku z prowadzoną optymalizacją majątku Grupy Kapitałowej MOSTOSTAL ZABRZE w okresach wcześniejszych dokonano sprzedaży nieruchomości stanowiącej dotychczasową siedzibę Spółki, o czym Emitent informował w rb nr 24/2016. Zgodnie z realizowanymi założeniami, centralizując liczne procesy zarządcze, a także ograniczając koszty funkcjonowania, następuje systematyczna alokacja struktur organizacyjnych Spółki do nieruchomości zlokalizowanej w Gliwicach stanowiącej własność spółki należącej do Grupy Kapitałowej MOSTOSTAL ZABRZE.”

Łukasz Kowalkowski ma wakacyjne plany. Zrealizuje je dzięki pomocy doradców finansowych Open Finance – Zabrze, ul. Bytomska 107 tel. 531 581 512

 

Jak podają Nowiny Zabrzańskie, przedstawiciele firmy zwracają uwagę, że budynek w Gliwicach nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych, a biurowiec w Zabrzu i tak już dawno nie należy do Mostostalu. Konieczność cięcia kosztów wynika z utraty kilku sporych kontraktów, które spowodowały, iż spółka zamknęła poprzedni rok z dużą stratą (Nowiny Zabrzańskie nr 25, 28.06.18).

Więcej na ten temat można przeczytać w najnowszym numerze Nowin Zabrzańskich .

Źródła:

1. Korespondencja mailowa z Mostostal Zabrze S.A.
2. Nowiny Zabrzańskie nr 25, 28.06.18