Zupełnie nowy obiekt, do którego przeniesione zostaną procesy biologiczne realizowane dotychczas na zewnątrz – to główny element modernizacji instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w Zabrzu. Obiekt, który ma zostać wybudowany, w założeniu ma wyeliminować uciążliwy odór uprzykrzający mieszkańcom życie. 

Jak poinformowała nas Aldona Dydak, PR Manager FCC Polska Sp. z o.o., w poniedziałek chwilę po godz. 8:00 na plac budowy wjechał pierwszy ciężki sprzęt, pojawili się także pracownicy Generalnego Wykonawcy prac budowlanych. Prace zostały zaplanowane w ten sposób, aby w pierwszej kolejności powstało sześć zupełnie nowych tuneli kompostowniczych, w których realizowany będzie proces kompostowania intensywnego.

Jakie konkretnie prace zostały wykonane?

– Wykonano frezowanie nawierzchni asfaltowej przygotowujące do robót ziemnych (wykonania fundamentu) –  otrzymaliśmy w odpowiedzi mailowej od pani Dydak na nasze zapytanie.

Łukasz Kowalkowski nie ma problemów finansowych. Doradcy finansowi, Zabrze ul. Bytomska 107, tel. 531 581 512

 

Kiedy prace się zakończą i czy rzeczywiście przyniosą spodziewany efekt w postaci wyeliminowania uciążliwego smrodu, tego jeszcze nie wiemy.

Źródło: FCC
Foto: FCC