Foto: facebook.com/VictoriaPilchowice/?fref=ts

Autor: Piotr Antczak

 

Górnik Zabrze po wczorajszym znakomitym meczu został mistrzem jesieni, a jakich mistrzów będziemy mieć na zakończenie pierwszej rundy w Podokręgu Zabrze?

W Klasie A do niespodzianki doszło w Żernicy, gdzie punkty stracił dotychczasowy lider – Sokół Łany Wielkie. To potknięcie Sokoła wykorzystali Czarni Pyskowice wysoko wygrywając w Rudzińcu i objęli w ten sposób prowadzenie w tabeli. Wszystko wskazuje na to, że mistrz jesieni wyłoni się z trójki: Czarni Pyskowice, Sokół Łany Wielkie, Sośnica Gliwice w ostatniej kolejce za dwa tygodnie. W Zabrzu do bratobójczego pojedynku doszło w Grzybowicach i chyba dużą niespodzianką jest zwycięstwo Społem nad Gwarkiem Zabrze. – To był typowy mecz walki dwóch zmobilizowanych drużyn. Nam wreszcie udało się zagrać w miarę dobre spotkanie, choć nie obyło się bez głupich błędów, bo już na początku straciliśmy bramkę po prezencie, jaki podarował przeciwnikom nasz obrońca. Musieliśmy cały czas gonić, gdyż Gwarek dwukrotnie obejmował prowadzenie. W miarę upływu czasu było jednak coraz lepiej i ostatecznie to my zeszliśmy z boiska z jedną bramką więcej – powiedział po meczu Piotr Saletnik, drugi trener Społem. Komplet wyników:

W Klasie B prowadzi Start Sierakowice, który skromnie wygrał w Ziemięcicach. Drugi w tabeli Orzeł Stanica wygrał wysoko bardzo ważne spotkanie z Piastem Pawłów, eliminując w ten sposób rywala z walki o mistrzostwo jesieni, którego poznamy być może za tydzień – Start Sierakowice podejmie Orła Stanica. Komplet wyników:

W Klasie C mistrza jesieni poznaliśmy już właściwie dwa tygodnie temu i jest nim Victoria Pilchowice, której dopisano 3 oczka za mecz z Koroną Bargłówka, który został przerwany z powodu naruszenia nietykalności sędziego. Do czasu, gdy pogoda pozwoli rozgrywane będą zaległe mecze – w dzisiejszym GSF Gliwice pokonał Koronę Bargłówka 4:2. Tabela: