W 9 kolejce PGNIG Super Ligi Górnik Zabrze pokonał Stal Mielec 35:26. Po tym zwycięstwie zabrzanie awansowali na 2 miejsce w tabeli. Początek bardzo ostrożny, zawodnicy najwyraźniej badali swoją dyspozycję. Oba zespoły powoli się rozkręcały. Po kilku składnie rozegranych akcjach zabrzanie zdobyli dwubramkową przewagę. Ostatecznie pierwsza połowa wygrana przez Górnika 14:10. Natomiast w drugich trzydziestu minutach gospodarze udokumentowali swoją przewagę. Bardzo skuteczni Górnicy, świetnie kontrowali gości. Mielczanie byli tłem dla podopiecznych trenera Trtika. NMC Górnik Zabrze — Stal Mielec 35:26 (14:10) bramki : Czuwara-7, Bąk-6, Tomczak i Sluijters-po 4, Buszkow-3, Adamuszek, Daćko, Pawelec, Sićko i Tatarincew-po 2 oraz Gromyko-1

autor: Łukasz Osikowicz