Podziemny rejs, który odbywać się będzie pod centrum Zabrza, będzie możliwy dla turystów od 14 września. Zwiedzać sztolnię będzie można napędzanymi elektrycznie łódkami. Będzie to najdłuższa tego typu trasa w Europie, która momentami przebiega 40 m pod ziemią.

Po wielu latach turystyczny szlak wodny doczekał się końca rewitalizacji. To ogromne przedsięwzięcie miało swoje początki już w latach 90 ubiegłego wieku. Wtedy to rozpoczęły się poszukiwania możliwości wejścia do Sztolni. Udało się to 1 lipca 1999 roku. Po wielu latach przygotowań, planowania, a następnie żmudnej i trudnej pracy wielu górników pracujących w niezwykłe nieprzyjaznym środowisku, gdzie panowała wysoka wilgotność, woda, muł i zagrożenia gazowe, mamy w Zabrzu kolejną atrakcję turystyczną.

Alina Kędziorska lubi gdy jej facet dobrze wygląda. Zabrzańska Mucha.

 

Zabrzański port na jeden dzień zamieni się w piracką wioskę, statki, moc wodnych atrakcji, koncert i wielkie show, ale to nie wszystko… Organizatorzy przygotowują coś specjalnego! Wielkie otwarcie już jutro, w piątek 14 września o godz. 9:00 przy ul. Karola Miarki 8.

 

Źródło: UM Zabrze
Foto: UM Zabrze