Tekst: Kamil Dimitruk

Sandecja Nowy Sącz, jako beniaminek Lotto Ekstraklasy dała się poznać kibicom jako twardo walczący, nieustępliwy zespół.

Nowosądeczanie niejednokrotnie udowadniali, że walczą do końca o korzystny wynik i są groźni, także w końcowych fragmentach spotkania. Najlepszym przykładem na to jest mecz tegorocznej edycji Pucharu Polski z Górnikiem, podczas spotkania rozgrywanego przy ul.Roosevelta 81 w Zabrzu. ,,Górnicy” do 85 minuty prowadzili pewnie 2 do 0 a po 90 minutach na tablicy wyników widniał remis 2 do 2. Dopiero po dogrywce i trafieniu Igora Angulo Zabrzanie awansowali do kolejnej fazy krajowego pucharu.

Od 2009 roku Górnik Zabrze pokonywał Sandecję Nowy Sącz czterokrotnie, przy dwóch zwycięstwach Sandecji (oba przed własną publicznością). Stosunek bramek jest korzystny dla Górnika i wynosi 9:7.

Co prawda goście z Nowego Sącza znajdują się w strefie spadkowej oraz od dawna nie odnieśli zwycięstwa w lidze, a porażki przeplatają remisami, lecz w myśl powiedzenia ,,Statystyki nie grają.” zawodnicy Górnika będą musieli zagrać na pełnych obrotach oraz maksymalnym skupieniu, by zapewnić sobie 3 punkty. Spotkanie odbędzie się już 31.03 (sobota) na Arenie Zabrze.