Foto: pixabay.com

Autor: Piotr Antczak

 

Emocje w klasach A i B dotyczyły w tej kolejce już tylko tego, które z drużyn dołączą do grona spadkowiczów. W obliczu bardzo prawdopodobnej reaktywacji Concordii Knurów, która w tej sytuacji przyszły sezon rozpocznie w A-klasie, dziś i wczoraj toczyły się ostatnie rozgrywki o utrzymanie.

Łukasz Kowalkowski dba o swoją kondycję fizyczną. Bądź jak Łukasz – zadbaj o swoje ciało.  Maxima – Sport

 

W klasie A po wczorajszej niespodziance w Biskupicach, gdzie Carbo Gliwice wysoko pokonało Gwarka Zabrze (3:0) i tym samym zapewniło sobie utrzymanie, dziś oczy kibiców zwrócone były na boiska w Pyskowicach i Pławniowicach. Czarni Pyskowice podejmowali Społem Zabrze, natomiast Olimpia PławniowiceMłodość Rudno.

Przed zawodami w teoretycznie lepszej sytuacji, mimo jednego punktu mniej, była Olimpia, ponieważ mało kto spodziewał się, że Społem zdobędzie w Pyskowicach choćby punkt. Olimpia w przypadku przewidywanej porażki Społem i jednoczesnym zwycięstwie z Rudnem zapewniłaby sobie utrzymanie. W Pyskowicach skończyło się zgodnie z przewidywaniami – Czarni pokonali Społem 2:0. W tym momencie Olimpia, która grała dwie godziny później miała wszystko w swoich nogach – wystarczyło wygrać mecz z Rudnem. Po zaciętych zawodach to jednak Rudno zainkasowało 3 punkty i najprawdopodobniej wysłało Olimpię Pławniowice do B-klasy. Wyniki oraz tabela:

W klasie B już wczoraj doszło do „korespondencyjnego pojedynku” o utrzymanie między Startem Kleszczów i rezerwami Ruchu Kozłów. Jako pierwsi zagrali zawodnicy Startu, którzy ulegli na własnym boisku 3:5 Orłom z Bojszowa. W tej sytuacji otworzyła się szansa dla Ruchu, który w wypadku zwycięstwa z Naprzodem Łubie wyprzedziłby Start, zapewniając sobie utrzymanie. Ta sztuka zawodnikom z Kozłowa się udała i gładko pokonali słabiutkie Łubie 6:2. Pozostałe wyniki i tabela:

Gdy tylko zapadnie oficjalna decyzja o przystąpieniu Concordii Knurów do rozgrywek, Olimpia Pławniowice oraz Start Kleszczów przyszły sezon rozpoczną klasę niżej.