Autor: Piotr Antczak

 

Dziś nietypowo zaczynamy od piłki kobiecej. Na inauguracje sezonu 2018/19 II ligi kobiet gr. śląska zabrzańskie piłkarki KKS Zabrze wygrały swoje wyjazdowe spotkanie z drużyną ZTKKF Stilon Gorzów Wielkopolski 2:0!

– Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa tak jak i cala drużyna. Mimo tego, że nie znałyśmy rywala, był to pierwszy i tak daleki wyjazd zakończony naszym zwycięstwem. Drużyna Stilonu postawiła wysoko poprzeczkę; w pierwszych 10 minutach to gospodynie zagrażały naszej bramce. Z czasem to my kontrolowałyśmy spotkanie i wyszłyśmy na prowadzenie po dwóch pięknych bramkach. W drugiej połowie dałyśmy się zepchnąć na własną połowę, jednak do końca spotkania utrzymałyśmy wynik. Teraz skupiamy się na meczu z Wodzisławiem — powiedziała po meczu Agnieszka Pluskota, trenerka KKS-u. Tabela i komplet wyników:

Adam Borzymowski – Szkolenia z marketingu dla organizacji pozarządowych

 

W klasie A zupełnie nie wiedzie się zespołowi z Grzybowic, który przegrał już swój czwarty mecz z rzędu, tym razem łatwo oddał punkty Gwarkowi, przegrywając w zabrzańskich derbach aż 1:5. MKS Zaborze zremisował u siebie 4:4 z Orłem Stanica. Komplet wyników i tabela:

Maxima – Sport, Zabrze ul. Wolności 257 B tel. 32 725 19 79

 

Foto: Kobiecy Klub Sportowy Zabrze