Już dziś, 18 grudnia o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 14 przy ulicy Gdańskiej 10 odbędzie się otwarty dla wszystkich mieszkańców bożonarodzeniowy kiermasz. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie jednego z uczniów – Bartka Hąbka.

Bartek, który choruje na glejaka, bardzo potrzebuje pomocy. Magia świąt sprawiła, że wiele osób otworzyło swoje serca i zaangażowało się w organizację kiermaszu: rodzice, nauczyciele, uczniowie, a także funkcjonariusze Zakładu Karnego w Zabrzu. – O akcji dowiedzieliśmy się od jednej z funkcjonariuszek, której syn chodzi z Bartkiem do tej samej klasy. Od razu zdecydowaliśmy się pomóc i przystąpiliśmy do wykonywania świątecznych ozdób – podkreśla ppor. Katarzyna Jabłońska, rzecznik Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach będzie można kupić ręcznie robione kolorowe bombki, choinki, stroiki, ceramiczne aniołki i sowy oraz drewniane renifery i wiele innych różności. Na łasuchów będą czekały domowe ciasta i ciasteczka. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Przyjdź na kiermasz, kup prezent bliskiej ci osobie i pomóż Bartkowi. Na kiermasz zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcą poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia – zapraszają na imprezę jej organizatorzy.