Bardzo dobrze się stało, że Górnik przegrał ten mecz wysoko. Jakieś 1-1 jeszcze by sprawiło, że owijano by nam kibicom makaron na uszy, że jest wszystko w porządku, a nie jest. Włodarze mają teraz jak na tacy, co zrobili z super drużyny. Albo w zimie się mocno wzmocnimy, a Brosz przyciśnie te sieroty na treningach, albo po zimie będzie pusty stadion i spadek do 1 ligi. Wybór drodzy włodarze należy do Was — napisał jeden z kibiców w komentarzu na Facebooku Górnika Zabrze po przegranym 0:4 meczu w Gdańsku.

Biuro Rachunkowe Zabrze — Kliknij i sprawdź ofertę!

Wygląda na to, że po wczorajszym blamażu w Gdańsku nawet najbardziej wyrozumiali kibice zaczynają mieć dość i zaczynają głośno punktować słabe miejsca w polityce klubu: – Nie ma sensu wyzywać tych, że przegrywają. Ten zespół bardzo chce, ale jest za słaby. Dobra gra w ubiegłym sezonie nie została wykorzystana. Nie sprowadzono wielkich sponsorów ani żadnego nowego współwłaściciela. Górnik promuje zawodników za darmo. W klubie zawalono okres transferowy, licząc, że młodzi odpalą. Teraz trzeba będzie przepłacać, żeby przyszedł ktoś do grania. Od 30 lat Górnik odcina kupony od historii. Potrzeba nam prezesa z wizją, która zainteresuje nowych właścicieli i sponsorów. Bez tego czekają nas kolejne lata wegetacji — napisał inny kibic i trudno odmówić mu racji, zwłaszcza jeśli chodzi o promowanie zawodników „za darmo”; odchodzą od Górnika za kwotę mocno poniżej oczekiwań albo za darmo, ewentualnie za jakąś enigmatyczną kwotę, której władze klubu nie chcą zdradzić (R. Kurzawa).

Zespół od początku sezonu gra miernie z przebłyskami takimi, jak chociażby 20 minut w Legnicy, gdzie — trzeba to uczciwie powiedzieć — po słabym meczu i widocznej przewadze Miedzi do 70 minuty Górnik szczęśliwie wygrywa 3:1. Sensacyjna (wysoka) wygrana w Płocku, dobry mecz z Arką Gdynia, i to też niepełne 90 minut, po którym zaledwie remisujemy na 70-lecie klubu! oraz zwycięstwo z grającym w dziesiątkę Zagłębiem Lubin to za mało, żeby utrzymać się w Ekstraklasie, nie mówiąc już o „czymś więcej”! Wspomniane mecze pokazują szczyty obecnej kondycji Górnika, bo jeśli chodzi o całą rundę, to może niech wypowie się ponownie kibic:

– Cały sezon w jednym meczu hah ganba jak ciul…