Foto: Transport symulatora karetki na ostatnią kondygnację Centrum Symulacji Medycznej ŚlUM / źródło: Facebook

Autor: Piotr Antczak

 

Centrum Symulacji Medycznej ŚlUM przy ul. Dworcowej 3 powstanie do końca bieżącego roku. Będzie to ośrodek, w którym studenci będą mogli szkolić się w warunkach symulowanych scenariuszy medycznych — np. akcji ratowniczej: transportowanie ciężko rannego z karetki pogotowia na odział szpitalny.

Dziś rozpoczęto wyposażanie budynku w sprzęt; za pomocą dźwigu przetransportowano na najwyższą kondygnację budynku symulator karetki — kilkutonowy pojazd bez silnika i skrzyni biegów, który służyć będzie studentom jako narzędzie dydaktyczne. Karetka jest w pełni wyposażona w sprzęt medyczny, a także w symulator pacjenta służący do nauki zabiegów ratowniczych.


Każdy klient, który odwiedzi naszą Kwiaciarnię właśnie w czwartek i zrobi zakupy za dowolną kwotę, otrzyma pysznego pączka! 😋 Zapraszamy również na naszego Facebooka!

 

Operacja przetransportowania karetki polegała na wzniesieniu jej ponad dach budynku, a następnie opuszczeniu ambulansu przez otwór w dachu na ostatnie piętro. Przy karetce powstanie teraz strefa przyszpitalna, gdzie będą odbywały się ćwiczenia symulujące akcje ratownicze po wypadkach i innych zdarzeniach medycznych.

Centrum ma powstać do 1 października i ma posiadać: Szpitalny Oddział Ratunkowy, salę intensywnej terapii, salę operacyjną, salę intensywnej terapii noworodka, salę porodową oraz pracownię umiejętności chirurgicznych, sale przeznaczone dla studentów stomatologii.

 

Źródło: gloszabrza24.pl