Przedstawiamy dziś sylwetkę kolejnego kandydata na prezydenta Zabrza, który wystartuje z Komitetu Wyborczego Lepsze Zabrze.

Kamil Żbikowski (32 lata) z wykształcenia jest prawnikiem, posiada dodatkowo wyższe wykształcenie ekonomiczne, studiował również historię i nauki polityczne w ramach indywidualnych studiów humanistycznych. Zawodowo zarządza dużymi projektami międzynarodowymi. Płynnie komunikuje się w języku angielskim i hiszpańskim, zna również język francuski.

Od wielu lat działa w lokalnych stowarzyszeniach i inicjatywach, np. w kwestii jakości powietrza, bezpieczeństwa ruchu drogowego czy ochrony zabytków, np. Ratujemy Zabrzańskie Zabytki, Czyste Zabrze, Rowerowe Zabrze. Zainicjował wdrożenie w Zabrzu budżetu partycypacyjnego! Jest niezależny od jakiejkolwiek partii politycznej i zawodowo nie jest uwikłany w strukturach miejskich. Rodowity zabrzanin. Pasjonuje go historia, funkcjonowanie i przyszłość Zabrza. W wolnym czasie prowadzi profil społecznościowy promujący różne zakątki i historię miasta pt. Miejsca w Zabrzu, o których nie miałeś pojęcia.

Źródło: lepszezabrze.pl

Alina Kędziorska kupuje swojemu facetowi tylko dobre koszule. Zabrzańska Mucha.