Tekst: Kamil Dimitruk

24 marca 2018 roku w Zabrzu odbędzie się duże wydarzenie sportowe. Do naszego miasta przyjeżdża bowiem drużyna z Chorwacji, mianowicie Hajduk Split. Rozegrają oni mecz towarzyski z zespołem Górnika Zabrze. Warto zaznaczyć że Hajduk, podobnie jak Górnik znajduje się w ścisłej czołówce najwyższej klasy rozgrywkowej swojej rodzimej ligi.

Kibice obydwu drużyn pozostają w przyjaznych stosunkach. W dniu rozegrania tego spotkania, miną dokładnie 2 lata i kilka dni od oficjalnego rozpoczęcia przyjaźni. Ten mecz jest jednym z elementów obchodów 70-lecia istnienia klubu Górnika Zabrze. Również data rozegrania tego spotkania nie jest przypadkowa. 24 marca, godzina 19:48 nawiązuje do jego powstania. Ponadto na stadionie odsłonięty ma zostać wizerunek Ernesta Pohla, niegdyś cechującego się wybitnymi umiejętnościami piłkarza Górnika. Bilety na te piłkarskie widowisko od dziś są już w ogólnodostępnej sprzedaży. Oba kluby łączy również to, że fani Górnika i Hajduka określani są mianem ,,Torcidy”. Na trybunach spodziewa się około 1000 fanów spod znaku chorwackiej ,,Torcidy”. Istnieje również szansą na rewizytę w Splicie, w okresie wakacyjnym.

Czy ten mecz to przedsmak europejskich rozgrywek, które po obecnym sezonie mają szansę zawitać do Zabrza? Górnik wciąż jest w grze o Puchar Polski oraz ma szansę na wysokie miejsce na koniec sezonu w tabeli ligowej.

REKLAMA

https://www.facebook.com/ZakladOptycznyOkulistaSebastian/?timeline_context_item_type=intro_card_work&timeline_context_item_source=100002146812870&pnref=lhc