Jesienią na tym boku defensywy regularnie grał Adam Wolniewicz, który nie miał konkurencji. Gdy go zabrakło, trener Górnika Zabrze Marcin Brosz z konieczności ustawił na prawej obronie Macieja Ambrosiewicza. Podczas obozu na Cyprze (dzisiaj drużyna z niego wraca) sprawdzany był m.in. walczący o kontrakt 18-letni Kacper Michalski z Pogoni Szczecin. Po powrocie ze zgrupowania okaże się, czy klub podpisze z nim umowę.

 Najbardziej jednak zabrzanom zależy na Damianie Zbozieniu (na zdjęciu), którego umowa z Arką Gdynia wygasa w czerwcu tego roku. Obrońca ma za sobą świetną rundę – strzelił cztery gole, miał trzy asysty, dobrze grał w defensywie. Zbozienia nie będzie jednak łatwo pozyskać zimą, bo wciąż ma ważny kontrakt z Arką i trzeba go wykupić. Poza tym gdynianie proponują mu przedłużenie umowy i podwyżkę.

Interesują się nim również kluby z Turcji, gdzie zarobi zdecydowanie więcej niż w Zabrzu. Piłkarza chce między innymi Antalayaspor, gdzie do wtorku grał słynny kameruński napastnik Samuel Eto’o, były gwiazdor FC Barcelona i Interu Mediolan. Portal transfermarkt wycenia Zbozienia na 300 tys. euro.

Źródło: Przegląd Sportowy