W ramach 1/16 piłkarskiego Pucharu Polski Górnik Zabrze pokonał Legionovię Legionowo 1:0. Rywale zabrzan na co dzień występują w pierwszej grupie III ligi, gdzie rywalizuje m.in. z warszawskimi Polonią i Legią II. Losowanie kolejnej rundy odbędzie się 8 listopada.

Już w pierwszej minucie Górnik powinien objąć prowadzenie, lecz w idealnej sytuacji pomylił się Igor Angulo. Kwadrans później po dobrym podaniu Żurkowskiego Hiszpan się zrehabilitował, wyprowadzając Górnika na prowadzenie. W 26 minucie w sporych opałach znalazł się Loska, ale wyszedł obronną ręką w groźnej sytuacji. Tuż przed przerwą, po rzucie wolnym wykonanym przez Liszkę, Dani Suarez trafił w poprzeczkę bramki Legionovii. Spotkanie było bardzo wyrównane i ciężko uwierzyć, że ekipy dzielą trzy klasy rozgrywkowe.

Biuro Rachunkowe Zabrze – kliknij i sprawdź ofertę!

W drugiej części spotkania Górnicy nie podkręcali tempa gry i kontrolowali mecz. Ewidentnie chcieli go spokojnie dograć do końca, z możliwie najmniejszym nakładem sił. Przecież za 3 dni w meczu ligowym podejmą na wyjeździe warszawską Legię.

Skład Górnika: Loska – Michalski, SuarezBochniewicz, Liszka – Zapolnik, Matuszek, Żurkowski, Jimenez (74’ Nowak) – Ł. Wolsztyński (54’ Ryczkowski), Angulo (90; R. Wolsztyński)

żółta kartka: Michalski

autor: Łukasz Osikowicz