Autor: Piotr Skorupa

W gościnnych progach restauracji Pod Arkadami w Sierotach odbyło się kolejne spotkanie podsumowujące kończący się rok i poprzedni sezon.

Na zaproszenie Zarządu Podokręgu Zabrze odpowiedzieli zarówno działacze, sędziowie i piłkarze, ale również przedstawiciele władz samorządowych i sponsorzy, z którymi udało nam się zrealizować wiele ciekawych projektów.

W części oficjalnej prezes Podokręgu Zabrze – Jarosław Bryś wraz z wiceprezesem Tomaszem Kulczyckim uhonorowali najlepszych strzelców minionego sezonu, zwycięzców klasyfikacji Fair Play, a także partnerów biznesowych.

Królem strzelców Majer A Klasy został Damian Buzała.
Koronę króla strzelców Sushi Kushi B Klasy zdobył Patryk Kucharz.
W Klasie C najczęściej do siatki rywali trafiał Karol Sabik.

Klasyfikacja Fair Play:
SKS Gwarek Zabrze – Majer A Klasa
LKS Leśnik Łącza – Sushi Kushi B Klasa
LKS Młodość Rudno – Klasa C

Jatta Puchar Polski, Majer A Klasa, Sushi Kushi B Klasa – te nazwy rozgrywek świadczą o tym, że w naszym Podokręgu potrafimy połączyć futbol z biznesem.

W czasie spotkania w Sierotach, okolicznościowymi statuetkami podziękowano za pomoc następującym firmom:
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe JATTA
Mini Browar Majer
Restauracja Sushi Kushi
MSWIA S.C.
Piekarnia CONCORD MDJ
Tomex
PHU Techmex Tomasz Głowacz
Kancelaria Podatkowo-Gospodarcza Sp. z o.o.
Hairtalk Extensions
Hurtownia Maxima-Sport
Dyno On The Way By Tadeusz Maziarz
Komstal
A&P
Fuchs Oil Corporation Sp. z o.o
NGK Ceramics Polska Sp. z o.o
stadion pro i s-sport
GREGBAU Grzegorz Orzechowski

Podczas Gali miała miejsce oficjalna premiera Kalendarz Śląskiego Związku Piłki Nożnej – Podokręg Zabrze – Chłopaki z Podokręgu. Kalendarz kosztuje 50 zł. Można go kupić w klubach piłkarskich zrzeszonych w Podokręgu Zabrze, a dochód ze sprzedaży wesprze zarówno kluby, jak i młodych piłkarzy (kluby mogą już składać zamówienia według informacji przesłanych drogą mailową).

– Cieszę się, że po ośmiu miesiącach wytężonej pracy wielu osób, mogę poinformować, że kolejny etap tego wyjątkowego projektu został już zrealizowany – mówi Jarosław Bryś, prezes Śl.ZPN Podokręg Zabrze. – Kalendarz jest wydrukowany i wierzę, że spełni oczekiwania sympatyków piłki nożnej nie tylko z naszego Podokręgu. To wydawnictwo ma nam przypominać przez cały przyszły rok, jak wspaniali ludzie rozpoczynali na naszym terenie swoją przygodę z futbolem, a następnie osiągali sukcesy nie tylko na krajowych, ale i zagranicznych stadionach.

– Od pomysłu do jego realizacji dzieli wielokrotnie długa i wyboista droga. W przypadku tego projektu było zdecydowanie inaczej, bo nasz pomysł został zaakceptowany zarówno przez dwunastu chłopaków z Podokręgu, jak i sponsorów – relacjonuje Tomasz Kulczycki, wiceprezes Podokręgu Zabrze, a także pomysłodawca oraz główny organizator całej akcji. – I jedni, i drudzy zdecydowali się na udział w tym wyjątkowym projekcie. Bardzo im za to dziękuję, bo jeżeli sprzedaż osiągnie minimum dwa tysiące egzemplarzy, to dwa tysiące sztuk sprzętu sportowego trafi do dzieci i młodzieży. Wierzę w końcowy sukces, bo jest wiele zapytań o kalendarze, a chęć ich sprzedaży wyraził również klubowy sklep Górnika Zabrze.

Wydawnictwo prezentuje dwunastu CHŁOPAKÓW Z PODOKRĘGU. Są nimi: Marcin Brosz, Jerzy Dudek, Tomasz Hajto, Jarosław Kaszowski, Kamil Kosowski, Marcin Kuźba, Robert Małek, Waldemar Matysik, Stanisław Oślizło, Łukasz Piszczek, Michał Probierz i Kamil Wilczek.

– Miło mi, że znalazłem się wśród tylu fantastycznych osób biorących udział w realizacji tego projektu. Jestem w tym gronie najmłodszy i cieszę się, że mam w tym wydawnictwie swój udział, bo wydanie kalendarza ma określony i szczytny cel – mówi Kamil Wilczek, były król strzelców ekstraklasy w barwach Piasta Gliwice.

Tekst pochodzi ze stron Podokręgu, autorem jest pan Piotr Skorupa.
A tu link do Programu Razem o Piłce z materiałem z Gali.

Pozdrawiam, Grzegorz Podeszwa