Foto: Magdalena Łukasz

Autor tekstu: Agata Zeliszek

W najbliższy weekend 19-20 maja w Zabrzu odbędzie się już po raz siedemnasty projekt taneczny „(Nie) Łam się”. Narodził się on w 2003 roku i jest dzisiaj imprezą z dziedziny tańca ulicznego o najdłuższym stażu na Śląsku. Uczestniczy w niej rokrocznie ok. 500 młodych tancerzy, biorących udział w turnieju i warsztatach.

biurorachunkowezabrze.pl – Kliknij tutaj i sprawdź ofertę!

 

W sobotę 19 maja rozpoczyna się warsztatami tanecznymi break dance, jednak głównym wydarzeniem tego dnia jest XII Śląski Turniej Tańca Ulicznego „(Nie) Łam się” rozgrywany w godzinach od 12.00 do 20.30. Zainteresowanych zapraszamy na widownię do hali sportowej Pogoń w Zabrzu przy ul. Wolności 406. Obejrzymy rywalizację ponad 35 zespołów i ok. 200 solistów z województwa śląskiego i ościennych oraz eliminacje i walki solowe tancerzy w wieku lat 7 – 20 lat w stylach break dance, hip hop i street dance improvisation. W jury zasiadą w tym roku renomowani tancerze i nauczyciele tańca ulicznego z całej Polski: Piotr Bańkowski (Poznań), Paweł Tolak (Warszawa) oraz Mariusz Adamczyk (Warszawa). Muzykę w tym roku przygotuje dj HWR, a Turniej poprowadzi tancerz Paweł Szlinger.

W niedzielę odbędą się XVI Warsztaty Tańca Ulicznego z techniki hip hop poprowadzone przez Pawła Tolaka, jurora turnieju. Odbędą się w sali baletowej Studia Tańca Ulicznego OPP4”CET” w Zabrzu-Zaborzu.

Organizatorem tej, jak i poprzednich edycji „(Nie) Łam się” jest „Centrum Edukacji Twórczej” OPP4 w Zabrzu przy wsparciu finansowym Wydziału Oświaty oraz Wydziału Zarządzania Nieruchomościami Urzędu Miasta w Zabrzu.

Sponsorem tej edycji jest firma Da Vinci Team z Katowic.
Pomysłodawca i koordynatorem tego projektu jest Agata Zeliszek, nauczyciel Studia Tańca Ulicznego działającego w Centrum Edukacji Twórczej OPP4 w Zabrzu.

Agata Zeliszek – koordynator projektu
Autor plakatu – Magdalena Łukasz