Foto: www.facebook.com/kartelkulturalny/

Jeśli jesteś: społecznikiem, animatorem, menedżerem kultury, aktywistą, grafikiem, kreatywną osobą, artystą, muzykiem, śpiewasz, potrafisz pisać projekty, znasz się na…, lub chcesz działać, mówisz bierności NIE i zależy Ci na Rokitnicy, Zabrzu — przyjdź i powiedz, co możemy wspólnie zrobić.

Kartel Kulturalny to stowarzyszenie społeczno-kulturalne działające już od 7 lat w Zabrzu, głównie w dzielnicy Rokitnica. Jesteśmy grupą ludzi, którym nie jest obojętna przestrzeń, w której żyją. Kartel tworzy grupa znajomych i przyjaciół, choć nie wszyscy znaliśmy się wcześniej. Połączyło nas wspólne działanie. Spotykamy się regularnie, aktywnie włączamy w różne projekty i akcje, organizujemy wydarzenia w przestrzeni miejskiej, w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 6 w Rokitnicy.

Tylko w 2017 roku zorganizowaliśmy 44 akcje własne, łącznie z nimi współtworzyliśmy, współorganizowaliśmy, uczestniczyliśmy aktywnie w prawie 60 akcjach/wydarzeniach/projektach. Wśród nich były m.in:

– 25 Finał WOŚP w Zabrzu ze Sztabem w CK Wiatrak, koncertami i zbiórką
– Szlachetna Paczka
– 11 Spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki Rokita Czyta
– 9 Spotkań z Podróżnikami
– 9 spotkań z grami planszowymi offline Twoja Kolej
– 7 wycieczek rowerowych
– 2 spotkania z poezją
– akcję ekologiczną Wstaw Się Za Stawem
– wielki ogromny piknik Superbohaterów z okazji dnia dziecka
– Szantowisko

Wejdź na naszą stronę internetową: biurorachunkowezabrze.pl i poznaj pełną ofertę. Kliknij tutaj!

 

Oprócz tego: Przyspieszony Kurs Czeskiego, partycypowaliśmy w projekcie Czeskie Inspiracje, Festiwalu Kwiatów, akcji zbierania kilometrów, które wymieniliśmy na rowery dla Domu Samotnych Matek i Domu Dziecka, koncerty, trasy rowerowe, Pchle Targi, koncerty…

Jeśli masz jakiś ciekawy pomysł i chęć jego zrealizowania — przyjdź do nas!
28.02.2018
Godzina 18:00,
MBP Filia nr 6 Zabrze Rokitnica,
ul. Krakowska 52

Więcej na stronie wydarzenia. Kliknij tutaj!

 

Źródło: Facebook