Dwa zdarzenia drogowe niemal w jednym czasie miały miejsce wczoraj na DK 88. Podczas gdy policjanci prowadzili czynności w związku ze zderzeniem fiata ducato z mazdą, pół kilometra dalej doszło do kolejnego wypadku — czekający w korku niecierpliwy kierowca postanowił zawrócić i doprowadził do zderzenia z pojazdem straży pożarnej.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj rano, na zabrzańskim odcinku drogi krajowej 88 w rejonie Biskupic. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56-letni kierujący fiatem ducato jadąc w kierunku Gliwic, w miejscu niedozwolonym postanowił zawrócić w stronę Bytomia. W wyniku wykonywanego z prawego pasa manewru, doprowadził do zderzenia z jadącą lewym pasem w kierunku Gliwic mazdą. 42-letni pasażer mazdy z urazem kręgosłupa został przewieziony do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.

Droga na Gliwice została zablokowana, a mundurowi skierowali ruch w obu kierunkach, na drugą stronę jezdni. Jeden z kierowców zniecierpliwiony oczekiwaniem w korku postanowił w miejscu niedozwolonym zawrócić. W trakcie tego manewru kierujący fordem doprowadził do zderzenia z pojazdem służbowym straży pożarnej. DK 88 została całkowicie zablokowana na czas obsługi zdarzeń, a policjanci kierowali pojazdy na zjazd w ul. Ziemską i w ul. Mikulczycką.

 

Źródło: zabrze.slaska.policja.gov.pl
fot. zabrze.slaska.policja.gov.pl