Dziś przedstawiamy dwa projekty, które nadesłał nam pan Kamil Fijałkowski:

Witam serdecznie,
chciałbym zaprezentować dwa projekty silnie ze sobą powiązane, jeden mojego autorstwa, a drugi Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze:

P0027 – Budowa ogólnodostępnego boiska w parku przy ul. Gabrieli Zapolskiej w Mikulczycach.

Projekt zakłada budowę boiska ze sztuczną murawą o wymiarach 25×50 m, ogrodzonego piłko-chwytami i oświetlonego nocą. Boisko przyda się dzieciom i młodzieży, gdyż brakuje takich obiektów w dzielnicy, a jedno boisko, które wygrało rok temu na Sparcie nie zaspokoi potrzeb wszystkich, szczególnie jeśli zajęcia i mecze będą tam prowadzić szkoły i klub. Oświetlenie przyczyni się do rozświetlenia nocą parku, co wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa na samym obiekcie, ale również ludzi mieszkających w pobliżu. Zagospodarowanie terenu przyda się, gdyż park jest zdegradowany chociażby przez grasujące w nocy dziki.

Autor – Kamil Fijałkowski

P0064 – Budowa boiska trawiastego na obiektach Walki Makoszowy.

Jest to projekt zgłoszony przez Akademię Piłkarską Górnika Zabrze. Zakłada budowę ogólnodostępnego boiska dla wszystkich mieszkańców miasta Zabrze. Z boiska w ramach zajęć lekcyjnych będą mogli korzystać uczniowie znajdującej się nieopodal Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Sportowej 5, ale i w ramach potrzeb, z innych zabrzańskich placówek oświatowych. W godzinach popołudniowych obiekty Walki Makoszowy są bazą treningową dla dzieci zrzeszonych w zabrzańskich klubach sportowych, przede wszystkim w Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze oraz Piłkarskim Przedszkolu Górnika Zabrze. Z racji ogólnodostępnego charakteru boiska będą z niego mogli korzystać i aktywnie wypoczywać mieszkańcy całej dzielnicy Guido.

Autor – Akademia Piłkarska Górnika Zabrze

Obydwa projekty są ze sobą zgodne i promowane przez Górnik Zabrze S.S.A. Wspólnym hasłem akcji jest „Do młodzieży świat należy”. Budowa takich miejsc dla dzieci i młodzieży w naszym mieście jest jak najbardziej wskazana !

Pozdrawiam, Kamil Fijałkowski